اعتراض خانواده های سربازان گیرمانده در ولسوالی اوبه هرات برای نجات فرزندان شان

17 Jun 2021

۲۷ جوزا ۱۴۰۰

در حالیکه اداره محلی هرات خبر از آغاز عملیات تصفیوی علیه طالبان در ولسوالی اوبه این ولایت داده، شماری از خانواده‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی اوبه می‌گویند فرزندان شان از چهار روز به این طرف زخمی اند و به شهر منتقل نشده‌اند.

این خانواده‌ها امروز (پنچ شنبه، 27 جوزا) در یک اعتراض در مقابل دفتر والی هرات دولت را متهم به کوتاهی در قبال سرنوشت فرزندان شان کردند.

بستگان سربازان زخمی در ولسوالی اوبه می‌گویند: “فرزندان شان از چهار روز بدینسو در بدترین وضعیت به سر می‌برند ولی تا کنون اداره محلی هرات هیچ نوعی کمکی برای انتقال آنان به شهر انجام نداده است.

نزدیکان این سربازان با افروختن آتش در مقابل دفتر والی هرات می‌افزایند طی چند روز گذشته که قسمت‌های از ولسوالی اوبه هرات به دست طالبان سقوط کرده است، ۶۵ تن از نیروهای امنیتی زخمی و در حالت بدی بسر می‌برند.

آنان اضافه کردند اگر دولت به سربازان به صورت جدی و عاجل کمک نرساند و به شهر منتقل نکند، تلف خواهند شد.

در این حال جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید: “والی هرات با نماینده گان معترضان دیدار کرده، خواست‌های شان‌ را شنیده است و امروز به مشکل شان رسیده گی خواهد شد.

پایگاه ارتش در هرات با نشر خبرنامه گفته طی ضربات هوایی ۱۴ جنگجوی طالب به شمول یک فرمانده کلیدی این گروه به نام‌ “رفیع” در  ولسوالی اوبه هرات کشته شدند.

در خبرنامه ارتش آمده نیروهای هوایی روز گذشته طالبان را در ساحات این ولسوالی هدف قرار داده‌اند. طالبان در این باره چیزی نگفته‌اند.Skip to toolbar