سقوط چهار ولسوالی سرپل

15 Jun 2021

۲۵ جوزا ۱۴۰۰

منابع در ولایت سرپل، امروز ( سه شنبه،۲۵جوزا ) از سقوط چهار ولسوالی بدست طالبان در یک هفته گذشته خبر میدهند

حمیدالله بیک نماینده مردم سرپل در ولسی جرگه به چاپار میگوید: در یک هفته گذشته در نبرد های  نظامیان با گروه طالبان در ولسوالی صیاد سه پاسگاه نظامیان بشمول یک پایگاه بزرگ اردوی ملی و یک پایگاه امنیت ملی  در مرکز ولسوالی صیاد عقب نشینی نمودند، که بعد از بیست و چهار ساعت مرکز این ولسوالی را نیز نظامیان بدست گروه طالبان سپردند که در نتیجه درگیری ها ۱۲ نظامی جان باخت و بیش از ۶۰ طالب کشته وزخمی شدند.

این عضو مجلس نماینده گان می افزاید؛ گروه طالبان از پنج ولایت جمع شدند و در این دو روزگذشته ولسوالی گوسفندی و ولسوالی سانچارک بدون تلفات نظامیان بدست طالبان سقوط کرده است.

آقای بیک گفت؛ ولایت سرپل شش ولسوالی داشته، که فعلا یک ولسوالی بلخاب بدست نظامیان بوده، و بقیه پنج ولسوالی این ولایت بدست گروه طالبان می باشد.

حمیدالله بیک افزود، حکومت مرکزی حالات اضطراری را اعلام نماید، و جلو این سقوط های پی هم را گرفته و مردم را دعوت نماید که از خود  در مقابل طالبان دفاع نمایند.

در این حال اسدالله خرم عضو شورای ولایتی ولایت سرپل روزگذشته به چاپار گفته بود که نیروهای امنیتی ولسوالی صیاد درحال محاصره بوده، بخاطر وارد نشد تلفات به نظامیان نیروهای امنیتی با چرخبال های قوای هوایی در مرکز سرپل انتقال داده شدند و این ولسوالی بدست طالبان افتاده است.

خواستیم جزئیات سقوط چهار ولسوالی را از مقام های امنیتی سرپل، و وزارت دفاع داشته باشیم، اما با تماس های مکرر موفق نشدیم.

اما تابه حال گروه طالبان در رابطه به سقوط سه ولسوالی ولایت سرپل، و وارد شدن تلفات بر این گروه با رسانه ها ابراز نظر نکرده اند.

این درحالیست، در سال ۱۳۹۴ ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل بدست طالبان سقوط کرده بود؛ که فعلا بقیه ولسوالی های این ولایت بشمول سانچارک، گوسفندی،صیاد،سوزمه قلعه، و ولسوالی کوهستانات بدست طالبان سقوط نموده است.

گزارش ــ اصلیه احمدزیSkip to toolbar