۱۳ نیروی ارتش ملی در بغلان بر اثر حمله موتر بم کشته و زخمی شدند

10 Jun 2021

۲۰جوزا۱۴۰۰

منابع در بغلان، امروز ( پنجشنبه،۲۰جوزا ) از یک انفجار موتر بم گروه طالبان بالای یک پایگاه بزرگ نظامیان خبر میدهند.

مامور احمدزی عضوی نماینده مردم بغلان در پارلمان به چاپار میگوید، حوالی ساعت 2:00 شب گذشته بر اثر حمله موتر بم بالای یک پاسگاه بزرگ نیروهای ارتش ملی در منطقه باغ شمال ولسوالی پلخمری ولایت بغلان ۱۰ تن از ارتش ملی جان باخت و سه تن دیگر زخمی شدند و خسارات مالی هنگفت به مردم محل نیز وارد شده  است.

آقای احمدزی گفت، بعداز انفجار موتر بم، درگیری های گروه طالبان دراین ساحه آغاز شده اما تا حال کدام نیروی کمکی درمحل نرسیده است.

دراین حال محمد صفدر محسنی رئیس شورای ولایتی بغلان میگوید؛ این پایگاه بزرگ نظامیان درحالی انفجار نموده، که گروه طالبان یک تانک هاموی ارتش را پر ازمواد انفجاریه نموده میخواستند در داخل این پایگاه انتقال بدهند که با فیر محافظین دروازه منفجر گردیده، که درنتیجه ۶ نظامی جان باخت و ۷ تن دیگر زخمی شدند.

رئیس شورای ولایتی بغلان می افزاید؛ خسارات زیاد مالی به دکاکین، و منازل افرادملکی وارد شده است.

اما عبدالهادی نظری سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر میگوید، حوالی ۲:۰۰ شب گذشته یک موتر بم گروه طالب پلان حمله بر پوسته های نیروهای امنیتی درساحه باغ شمال ولایت بغلان را داشتند، که بر اثر منسوبین ارتش ملی واسطه انفجاری قبل از رسیدن به هدف  شناسایی، و ۳ تن از افراد انتحاری طالبان همراه با واسطه شان از بین برده شده؛ که در این حادثه به اثر انفجار موتر بم سه تن از منسوبین امنیتی جان باخت و ۳ تن دیگر مجروح شده است.Skip to toolbar