۴۲ فلسطینی در حمله‌ های تازه اسراییل بر غزه جان باخته اند

18 May 2021

۲۸ثور۱۴۰۰

در یک حمله هوایی اسراییل بر غزه به روز دوشنبه  ۴۲ فلسطینی به شمول ده کودک جان باختند. این حمله ها از یک هفته به این سو ادامه دارند.

نظامیان اسراییلی گفته  اند که تلفات غیرنظامیان غیرعمدی بوده اند. آنان همچنان گفته اند که هواپیماهای نظامی شان یک سیستم تونل را که از سوی “شورشیان” کار گرفته می شد، آماج قرار دادند. سقوط این تونل باعث تخریب برخی از خانه ها در این منطقه شد همچنان حماس این حمله را قتل عمدی خواند.

همزمان با نشست شورای امنیت سازمان ملل در باره موج تازه خشونت‌ها میان فلسطین و اسراییل، بنیامین نتنیاهو، نخست وزیر  اسراییل، گفت که پیکار اسراییل در غزه با “تمام قوت” ادامه خواهد داشت.

او از حمله هوایی روز یکشنبه که یک ساختمان ۱۲ طبقه یی را ویران کرد دفاع کرد و گفت که در این ساختمان گروه استخباراتی دفتر داشتند و این یک هدف مشروع برای آنان بود.

با این حمله، بر اساس آمارهای وزارت صحت این کشور، شمار تلفات حمله های اسراییل در غزه به ۱۹۲ کشته به شمول ۵۸ کودک رسیده است.

ژانگ جون ، نماینده همیشه گی چین در سازمان ملل، گفت: «فوری ترین و مبرم ترین کار در این لحظه آتش بس و متوقف کردن خشونت است. آنچه به همان اندازه مهم است پیشبرد حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین بر بربنیاد “راه حل دو کشور” است.»

اما حماس هشدار می‌دهد تا زمانی که اسراییل حمله‌ها را برفلسطینیان متوقف نسازد، این جنبش نیز ازحمله متقابل براسراییل دست نخواهد برداشت.

صدای عبداللطیف، سخنگوی حماس، گفت: «برای دستیابی به آتش بس ، اشغالگران صهیونیست باید انواع مختلف حمله ها  و تجاوزهای خود را در برابر مردم فلسطین  متوقف کنند، سپس حماس گفتگو می‌کند. حماس در مقابله با حمله به اشغالگران از خود و مردم ما محافظت می کند. ما مردم خود را برای مقابله با جنایات وحشتناک اسراییل تنها نخواهیم گذاشت.»

با این حال واکنش‌های جهانی به وارد شدن تلفات به غیرنظامیان در حمله‌های اسراییل برغزه همچنان ادامه دارند. از این میان صدها تن درشهرکراچی پاکستان به جاده ها ریختند و پرچم‌های اسراییل و ایالات متحده را به آتش کشیدند.

نذیر عباس، شهروند پاکستان، گفت: «ما جنایت ها را در غزه محکوم می کنیم. این اعتراض همبستگی ما با مردم فلسطین را نشان می دهد، همه مردم جامعه مسلمان خواستار این هستند که سازمان همکاری اسلامی به جای محکومیت لفظی جنایت های اسراییل،  به اقدامات متقابل متوصل شود.»Skip to toolbar