هشدار کمیته نظامی فاریاب: اگر طالبان صلح را قبول نکنند سرکوب می‌شوند

3 Apr 2021

۱۴ حمل ۱۴۰۰

مقام‌های ملکی و نظامی فاریاب امروز در یک نشست خبری با رسانه‌ها گفتند که طالبان حملات شان‌را در بخش‌هایی از این ولایت شدت بخشیده‌اند؛ اما نیروهای امنیتی افغان به حمایت قوای هوایی آنان‌را هدف قرار می‌دهند.

داکتر نقیب‌الله فایق، والی فاریاب  در این نشست خبری می‌گوید: طالبان هم‌زمان با مذاکرات صلح حملات شان‌را در بخش‌هایی از این ولایت افزایش داده‌اند.

والی فاریاب می‌گوید: گروه طالبان به صلح  وآتش توجه ندارند و همواره به جنگ در برابر نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های این ولایت افزایش داده‌اند.

آقای فایق افزود که گروه طالبان دی‌شب حملات شان‌را بالای پوشته‌های امنیتی در مرکز ولسوالی گرزیوان آغاز کردند، هم‌زمان نیروهای هوایی از طریق هوا حملات هوایی را در برابر طالبان انجام دادند که در نتیجه ۲۶ طالب کشته و۱۴ تن دیگر زخمی شدند و هم‌چنین شماری از افراد این گروه مفقود شدند که از سرنوشت معلومات در دست نیست.

ازسوی هم والی فاریاب به طالبان هشدار می‌دهند هرگاه به صلح و پایان جنگ تن ندهند توسط نیروهای امنیتی سرکوب می‌شودند.

در این حال فرمانده لوای اول پیاده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب از ایجاد پنج تولی اردوی منطقه‌وی در این ولایت خبر می‌دهد.

دگروال احمد ویس علمدار، فرمانده لوای اول پیاده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب می‌گوید: که نیروهای اردوی منطقه‌ویی پس از ایجاد در راستای تامین امنیت موثر تمام شده واکثریت حملات طالبان توسط نیروهای اردوی منطقه‌ویی عقب زده شده است.

فرمانده لوای اول پیاده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب می‌افزاید که وزارت دفاع ملی هدایت داده است پنج تولی اردوی منطقه‌ویی تازه در این ولایت ایجاد گردد وبه ولسوالی‌های مربوط به فاریاب اعزام شوند.

با این همه مقام‌ها در فرماندهی لوای اول پیاده قول اردوی ۲۰۹شاهین گفته‌اند پیش از این ۷ تولی اردوی منطقه‌ویی ایجاد گردیده بود.

برید جنرال غیب‌الله سادات، فرمانده پولیس فاریاب از وضعیت امنیتی در شهرمیمنه به مردم اطمینان داده می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی شب و روز در تلاش تامین امنیت هستند آنان از لحاظ امنیت نگرانی نداشته باشند.

فرمانده پولیس فاریاب افزود نیروهای امنیتی همه روز با ایجاد چک پاینت‌های امنیتی در شهرمیمنه جلو فعالیت‌های تروریستی را گرفته‌اند و برای کسانی‌که در تلاش ناامن سازی شهر میمنه هستند اجازه فعالیت نمی‌دهند.
به گفته آقای سادات، در جریان چند هفته اخیر شماری از افراد طالبان در شهرمیمنه توسط نیروهای امنیتی باز داشت شده‌اند.

ازسویی هم فرمانده پولیس فاریاب می‌گوید: نیروهای پولیس ملی هم‌واره با مردم در ارتباط می‌باشند.
وی هم‌چنان از مردم می‌خواهد برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی با نیروهای امنیتی همکار باشند.

تورن جنرال عزیز الرحمن مایل، رئیس امنیت ملی فاریاب می‌گوید که فعالیت‌های تروریستی در فاریاب تحت نظارت امنیت ملی می‌باشد و هرگز اجازه داده نمی‌شود تا فعالیت‌های تروریستی را در شهرمیمنه و سایر مناطق فاریاب انجام بدهند.

رئیس امنیت ملی فاریاب گفت که در چند روز اخیر شماری از اعضای داعش و طالبان را که در شهر میمنه وسایر بخش‌های این ولایت فعالیت می‌کردند باز داشت نموده اند.

ازسویی هم رئیس امنیت ملی فاریاب از هم‌کاری علمای دینی و مردم این ولایت با نیروهای امنیتی تشکر نموده خواستار ادامه هم‌کاری شان به‌خاطر جلو گیری از فعالیت‌های تروریستی در این ولایت گردید.
گزارش: فیروز ـ غفوریSkip to toolbar