اعلامیه مطبوعاتی نی در پیوند به قتل‌های زنجیره‌یی خبرنگاران

2 Mar 2021

۱۲ حوت ۱۳۹۹

سلسله قتل‌های هدفمند با شهادت ۳ بانو که کارمندان تلویزیون انعکاس هستند ادامه یافت.
مرسل وحیدی، شهناز و سعدیه کارمندان تلویزیون انعکاس در ولایت ننگرهار که در بخش دوبله با این تلویزیون ایفای وظیفه می‌نمودند در دو ناحیه شهر جلال‌آباد حین رفتن از وظیفه به سوی خانه، موردحمله مردان مسلح ناشناس قرارگرفته و شهید شدند.
عطاءالله خوگیانی سخنگوی ولایت ننگرهار با تائید این خبر گفته است که سه تن بانو در دو رویداد جداگانه در این ولایت به قتل رسیده اند.
نی حمایت‌کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان به این باور است که حکومت افغانستان درزمینه‌ی بررسی قتل‌های زنجیره‌ای و هدفمند خبرنگاران متأسفانه کار به سزایی انجام نداده است. نی، یک‌بار دیگر از حکومت افغانستان می‌خواهد تا این موارد را به‌صورت جدی بررسی و عاملان آن‌را به سزای اعمال شان برساند.
نی اکیداً از حکومت افغانستان می‌خواهد تا تأمین امنیت خبرنگاران را در اولویت کاری خویش قرار دهد. به باور نی، عاملان همچو قضایا دست به جنایت جنگی و ضد بشری می‌زنند و آنانی که در وظایفشان چشم‌پوشی می‌نمایند و می‌گذارند که چنین موارد انجام شود، کمتر از کسانی که جنایت جنگی انجام می‌دهند نیستند.
این دهمین رویداد قتل‌های هدفمند خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها به‌حساب می‌آید که در کمتر از ۳ ماه در ولایات مختلف کشور از جامعه رسانه‌ای قربانی می‌گیرد.Skip to toolbar