اولین ماهواره 6Gبه فضا رفت

10 Nov 2020

۲۰ عقرب ۱۳۹۹

به نقل از گیزموچاینا، اجرای شبکه  5Gدر سراسر جهان هنوز کامل نشده و در این شرایط چین نخستین ماهواره خود را برای اتصال 6G به مدار زمین ارسال کرده است.

یک موشک لانگ مارچ۶ روز ششم نوامبر (روزجمعه)  از مقر پرتاب ماهواره در ایالت شانشی چین به فضا ارسال شد.

پس از آن دانشگاه علوم الکترونیک و فناوری چین در حساب کاربری وی چت خود اعلام کرد نخستین ماهواره آزمایشی 6G جهان را همراه این موشک به مدار زمین پرتاب کرده است.

در این گزارش اشاره شده ماهواره مجهز به فناوری ارتباطات تراهرتز است که یک لینک فرستنده و گیرنده با پلتفرم ماهواره به وجود می آورد و نخستین آزمایش فناوری ارتباطات تراهرتز در فضا را اجرا می کند.

نخستین ماهواره آزمایشی 6G جهان به همراه ۱۲ ماهواره دیگر توسط موشک  لانگ مارچ۶ به مدار زمین رفت تا آغاز مطالعات نسل جدید اتصال برای آینده را رقم بزند.

نخستین ماهواره آزمایشی  6Gچین فقط برای اهداف ارتباطات آزمایشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

به گفته کارشناسان، نسل آینده اتصال ممکن است از امواج تراهرتز با فرکانس بالا استفاده کند که قادر به تولید سرعتی چندین برابر بیشتر از اتصال  5Gاست.

مهیار شیروانی ‌مقدم از دانشگاه سیدنی توضیح داد که سرعت  6G می ‌تواند تا ۱ ترابایت در ثانیه برسد.

با این حال کارشناسان هشدار می ‌دهند که صحبت در مورد نسل آینده اتصال هنوز خیلی زود است و هنوز هم صنعت مخابرات در مورد مشخصات احتمالی فناوری جدید به نتیجه نرسیده است.

در همین حال، شرکت‌ها و دولت‌ها در سراسر جهان هنوز در تلاشند تا تعیین کنند کدام شرکت‌ها می‌ توانند به اجرای شبکه 5G در هر منطقه کمک کنند.Skip to toolbar