پیام تبریک جورج دبلیو بوش به «مرد خوب» بایدن

9 Nov 2020

 ۱۹ عقرب ۱۳۹۹
جورج دبلیو بوش با صدور بیانیه‌ای «تبریک صمیمانه» خود را برای رئیس جمهور منتخب، جو بایدن، و معاون او، کامالا هریس، ارسال کرد.

در این بیانیه، رئیس جمهور سابق جمهوری‌خواه «صرفا با رئیس جمهور منتخب آمریکا صحبت کرده» و «به خاطر پیام میهن‌پرستانه او در سخنرانی شب گذشته‌اش» از او تشکر کرده است.

بوش گفت: «با وجود اخلافات سیاسی ما، می‌دانیم که جو بایدن مرد خوبی است که در فرصتی پیروز شده که به کشور را هدایت و متحد کند.»

وی در ادامه آورد: «رئیس جمهور منتخب تأکید کرده که با این که عضو دموکرات است، کشور را برای تمام آمریکایی‌ها هدایت خواهد کرد. من همان چیزی را به او می‌دهم که به دو رئیس جمهور دیگر، ترامپ و اوباما دادم: دعا برای موفقیت آنها و قول همکاری تا جایی که از توانم برمی‌آید.»

بوش همچنین با تبریک به ترامپ و هوادارانش «برای اجرای یک کارزار دشوار» دستیابی او به بیش از ۷۰ میلیون رأی را «دستاورد سیاسی فوق‌العاده» خواند.

او گفت: «آنها صحبت کرده‌اند و صدای آنها از طریق جمهوری‌خواهان منتخب در هر سطحی از حکومت شنیده خواهد شد.»

آقای بوش از اهمیت «سلامت» دموکراسی میان ملت سخن گفت و افزود حضور پرشمار مردم در سوم نوامبر خود نشان از «قدرت» این موضوع دارد.

وی افزود: «رئیس جمهور ترامپ حق تقاضای بازشماری و پیگیری حقوق را دارد، و هر مشکل حل نشده‌ای در جای خود رسیدگی می‌شود.»

در خاتمه آمده است: «از تمام مردم آمریکا می‌خواهیم که همزمان با آماده شدن رئیس جمهور آینده و معاون او برای گرفتن وظایف مهم جدیدشان، در آرزوی سلامت برای آنها به ما بپیوندند.»

این بیانه بیانیه پس از آن منتشر شده که آقای بوش حاضر نشد بگوید به نفع ترامپ رأی داده یا نه و در عوض اصرار کرد که «از سیاست ریاست جمهوری بازنشسته» شده است.

مشهور است که بوش در انتخابات ۲۰۱۶، زمانی که ترامپ با هیلاری کلینتون رقابت می‌کرد، او گزینه «هیچ یک از موارد» را روی برگه رأی علامت زده است.Skip to toolbar