حمله مهاجمان به پوهنتون کابل با ۴۱ کشته و زخمی پایان یافت

2 Nov 2020

۱۲ ‌عقرب ۱۳۹۹

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله کشور افغانستان اعلام کرده که حمله “تروریستی” به پوهنتون کابل با “کشته شدن سه مهاجم”  ۱۹ محصل و زخمی شدن ۲۲ نفر پایان یافت.

مهاجمان مسلح امروز حوالی ساعت ۱۲ چاشت امروز به پوهنتون کابل  حمله کردند و درگیری میان این نیروها و پولیس ساعت‌ ها ادامه یافت.

آقای آرین گفت که در جریان درگیری صدها تن از گیرماندگان در محل از سوی نیروهای پولیس نجات داده شدند و مجروحین نیز توسط پولیس از محل درگیری به مکان امن منتقل شدند.

مقام های صحی افغانستان گفتند که از مجموع ۲۲ مجروح، ۵ تن به شفاخانه وزیر اکبر خان، ۴ مجروح به شفاخانه استقلال و ۱۳ مجروح به شفاخانه علی آباد منتقل شده‌اند.

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان در واکنش به این حمله در صفحه توییتر خود نوشته که این حمله “برای ما یک ناکامی استخباراتی(اطلاعاتی) است. اما برای طالب گندیده‌گی وجدان.”

استفانو پونتیکورو، نماینده ارشد غیر نظامی ناتو در افغانستان نیز در توییتر خود نوشته که حمله خونین امروز پوهنتون کابل را به شدت محکوم می‌کند.

او افزوده که این دومین حمله به نهادهای آموزشی در کابل در مدت ده روز است. به گفته او کودکان و جوانان افغان باید از رفتن به نهادهای آموزشی احساس امنیت کنند.

سال گذشته نیز یک انفجار انتحاری در مقابل ورودی پوهنتون کابل، ۸ کشته و ۳۳ زخمی به جا گذاشت.

حمله کننده مهاجم انتحاری سوار به موتر نوع کرولا بوده و در مقابل دروازه ورودی پوهنتون کابل مواد همراهش را منفجر کرده است.

  1. تاحال فرد یا گروهی مسولیت حمله به پوهنتون کابل را بدوش نگرفته اند.


Skip to toolbar