برکناری ۴۶ منسوب پولیس ملی در هرات

26 Sep 2020

۵ میزان ۱۳۹۹
عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت داخله که از چند روز به این‌سو به‌منظور بررسی وضعیت امنیتی هرات به این ولایت رفته است، دریافت‌هایش را در یک نشست خبری با خبرنگاران شریک کرد.

معین ارشد امنیتی وزارت داخله می‌گوید که در مرحلۀ نخست ارزیابی او و تیم همراهش از قطعات پولیس، 46 تن از منسوبین فرماندهی امنیه هرات به‌شمول آمر امنیت فرماندهی امنیه، سه تن از آمران حوزه‌های امنیتی و شماری دیگر از وظایف‌شان بر کنار شده‌اند.

به گفتۀ او، شماری از مدیران و آمران کشفی فرماندهی امنیه هرات نیز از کار بر کنار شده‌اند. معین ارشد امنیتی وزارت داخله دلیل برکناری این 46 مسنوب پولیس را غفلت وظیفه‌یی و دست داشتن در فساد عنوان کرده است.

معین ارشد امنیتی وزارت داخله می‌گوید که در کنار این، 12 تن از مقام‌ها و منسوبین پولیس به‌خاطر انجام بهتر وظایف‌شان از سوی این وزارت تقدیر شده‌اند.

معین ارشد امنیتی وزارت داخله افزود که ارزیابی و او تیمش از قطعات ارتش و امنیت ملی هرات ادامه دارد و ممکن است شماری دیگر از مقام‌های امنیتی هرات از وظایف‌شان برکنار شوند.

او گفته که برای کنترل نظم شهر و جلوگیری از اختطاف، دزدی، قتل و موارد جرمی دیگر، یک کمیته ایجاد شده است. او افزوده که این برنامه ممکن در کوتاه‌مدت تغییری نیاورد، اما در درازمدت وضعیت امنیتی هرات بهتر خواهد شد.

سید وحید قتالی، والی هرات نیز گفته که اصلاحات در تشیکل نیروهای امنیتی ادامه دارد و هر مسئولی که در کارش کوتاهی کند، از کار برکنار خواهد شد.

این همه در حالی اتفاق می‌‎افتد که باشنده‌گان هرات از افزایش ناامنی در این شهر شاکی اند و عمل‌کرد پولیس و نیروهای امنیتی را نقد می‌کنند.Skip to toolbar