ستاره فوتبال زنان جاپان به تیم مردان پیوست

17 Sep 2020

۲۷ سنبله ۱۳۹۹

 

یوکی ناگازاتو، بازیکن بزرگ فوتبال زنان جاپان گفت که از مبارزه مگان راپینوی آمریکایی برای برابری الهام گرفته است، زیرا مگان، امروز پنج ‌شنبه گامی بسیار غیرمعمولی برای پیوستن به تیم مردان برداشته است.

به گزارش جاپان تودی، ناگازاتو، قهرمان جام جهانی زنان در سال ۲۰۱۱، به صورت قرضی از تیم حرفه‌ای شیکاگو رد استارز، برای «هایابوسا ۱۱»، یک تیم آماتور در خانه خود در کاناگاوا، بازی خواهد کرد.

مهاجم ۳۳ ساله که برای فصل ۲۰۲۱ به تیم ستاره‌های سرخ باز خواهد گشت، به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای با هایابوسا ۱۱ که تیم برادر بزرگ‌تر خود گنکی است بازی خواهد کرد.

ناگازاتو، نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۵ و المپیک ۲۰۱۲، در مراسم معرفی خود گفت: «صادقانه بگویم، این که چقدر می‌توانم همراه با بازیکنان مرد مشارکت داشته باشم مشخص نیست.»

وی گفت: «اما من واقعا از پیام‌های شکاف جنسیتی توسط راپینو در جام جهانی الهام گرفتم و فکر می‌کردم آیا می‌توانم پیامی برای جامعه خودم داشته باشم.»

راپینو، پس از بازی در مبارزات قهرمانی ایالات متحده برنده توپ طلای امسال در جام جهانی بوده است. او یک مبارز قدرتمند برای عدالت اجتماعی است که تلاش‌هایی را برای کسب حقوق برابر برای تیم‌های ملی مردان و زنان در آمریکا انجام داده است.

ناگازاتو گفته است که ایده بازی در هایابوسا ۱۱ از طرف او (راپینو) است، حرکتی که امیدوار است بتواند پیام تاثیرگذاری به همراه داشته باشد.

وی همچنین گفت: «من فکر کردم که می‌توانم نشان دهم زنان همچنین می‌توانند در تیم مردان بازی کنند. می‌خواهم به ایجاد جامعه‌ای کمک کنم که هیچ محدودیتی در رابطه با جنسیت و نژاد نداشته باشد.»

ناگازاتو در سال ۲۰۱۷ به تیم شیکاگو پیوست و سال گذشته به کمک هشت پاس گل در لیگ برتر، هشت گل به ثمر رساند.

او اما گفته است که هیچ آرزویی برای بازی در نادشیکو، تیم زنان جاپان، در بازی‌های المپیک توکیو در سال آینده ندارد: «من واقعا نمی‌توانم تصور کنم که به المپیک بپیوندم.»Skip to toolbar