عبدالله: آماده حل تنش‌ های سیاسی از راه گفتگو ها است

26 Mar 2020

7 حمل 1399
عبدالله عبدالله، می ‌گوید که قطع کمک ‌های یک ملیارد دالری ایالات متحده امریکا به سود مردم‌ افغانستان نیست و نیز این کمک ‌ها در داخل کشور قابل جبران نخواهد بود.

آقای عبدالله که امروز (پنج‌ شنبه، ۷حمل) در یک نشست خبری در قصر سپیدار سخن می ‌زد، گفت که نباید تلاش شود که با وعده‌های غیرمسوولانه افغانستان به انزوای سیاسی جهانی برود.

او تاکید کرد که تلاش در این راستا خلاف منافع ملی افغانستان است.

این درحالی است که رییس ‌جمهورغنی گفته ‌است که قطع کمک یک میلیارد دالری امریکا را از منابع داخلی جبران می ‌کند.

امریکا پس از آن اعلام کرد که یک ‌میلیارد دالر کمک‌ هایش را به افغانستان قطع می‌کند که سفر مایک پومپیو، وزیر خارجه این کشور به افغانستان از بهر حل اختلاف‌های سیاسی میان غنی و عبدالله بی نتیجه بود.

عبدالله عبدالله، اما امروز گفت که برای حل تنش ‌های سیاسی در کشور نیاز به انعطاف‌ پذیری دوطرف است. او گفت همواره آماده حل این تنش‌ها از راه گفت ‌وگو ها است، اما اشرف غنی انعطاف ‌پذیر نیست.

او‌هم‌ چنان گفت که هیچ ‌کس حق ندارد از نیروهای امنیتی در مسایل سیاسی استفاده کند.

عبدالله عبدالله در بخش دیگری از سخنانش گفت که هیآت مذاکره با طالبان باید همه ‌شمول باشد و از همه مردم افغانستان نماینده‌گی کند.

عبدالله درباره مبارزه با ویروس‌ نیز خواستار اقدام‌های جدی شد و گفت که نباید اختلاف‌های سیاسی مانع مبارزه با این ویروس شود.

او‌ هشدار داد هرکشوری که درباره کرونا دیر اقدام کرده‌است و آن را دست کم گرفته است، بهای سنگین پرداخته‌است.Skip to toolbar