میلر:طالبان به خشونت های از افزایش میدهند

24 Mar 2020

5 حمل 1399
جنرال اسکات میلر، فرماندۀ کل نیروهای خارجی درکشور از ادامۀ پشتیبانی قاطع این نیروها از نیروهای امنیتی افغانستان اطمینان می دهد.

آقای میلر هشدارمی ‌دهد که اگر طالبان خشونت‌ها را افزایش دهند ، نیروهای امریکایی ناگذیر خواهند شد تا دربرابر آنان دست به کار شوند.

این جنرال بلند پایه امریکایی ویروس کرونا را درافغانستان جدی می داند ومی ‌گوید که اگر خشونت‌ها ادامۀ یابند جلوگیری ازگسترش این ویروس ناممکن خواهد شد.

در اوجی ازتنش‌های سیاسی میان کابل و واشنگتن، فرمانده کل نیروهای امریکایی درافغانستان ازادامه پشتیبانی ازنیروهای امنیتی این کشور اطمینان می دهد.

میلر در این باره گفت:«من به شما و همه در این اوضاع خاص ، یک باردیگر ،بر تعهد و پشتیبانی تاکید می کنم. و ما می دانیم که ما با مشکلات سیاسی کار خواهیم کرد و ما کاری خواهیم کرد که مردم افغانستان بتوانند به آن و ملت خودمان افتخار کنند. من می خواهم همه بدانند که ماموریت پشتیبانی قاطع به نیروهای امنیتی افغانستان و مردم افغانستان همچنان متعهد است. و این مهم است این امر روزانه با فعالیتهای نظامی ما مشهود است ، اما این امر همچنین از تعهدات ما روز به بعد معلوم می شود که ما برای تحقق همه اهداف خودما تلاش می کنیم. ”

این جنرال امریکایی به طالبان هشدارمی دهد که اگر خشونت ها را ادامه دهند، با واکنش روبه رو خواهند شد.

میلر در این باره بیان داشت:«اگر طالبان خشونت را افزایش دهند ، آنان می دانند که از طرف ما پاسخ خواهند دید ، طالبان صریحاً می دانند و توافق دارند که ما حق داریم نه تنها از خودمان بلکه از شرکای نیروهای امنیتی افغانستان دفاع کنیم. بنابراین اگر آنان حمله کنند ، پاسخی وجود خواهد داشت.»

جنرال میلیر ادامه خشونت ها را ازسوی طالبان دربرابر تلاش ها برای مهار مهار بیماری کووید نزده درافغانستان مانع می داند.

وی می افزاید:«کووید نزده چیزی است که بر کل جهان تأثیر می گذارد و بر نیروهای ائتلاف و نیروهای امنیتی افغانستان نیز تأثیر خواهد گذاشت. تمرکز خاص باید روی جلوگیری از شیوع بیماری باشد که حتی در شرایط عادی نیز مشکل است ، اما در صورت بروز خشونت تقریبا غیرممکن است این ویروس جلوگیری شود. همه طرف ها باید خشونت را کاهش دهند تا ما بتوانیم در جلوگیری از شیوع این ویروس در بین نیروهای خود و در بین مردم افغانستان متمرکز شویم.»

فرمانده کل نیروهای امریکایی پس ازآن برادامه پشتیبانی ازنیروهای افغان تاکید می ورزد که حکومت افغانستان از افزایش خشونت های طالبان دربیش ازشانزده ولایت خبر داده است.Skip to toolbar