رقم قربانیان ویروس کرونا درجهان از مرز 3 هزار نفر گذشت

2 Mar 2020

12 حوت 1398
تعداد افرادی که در سراسر جهان به خاطر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده ‌اند به ۳ هزار نفر رسید.

به نقل از بی بی سی، چین در تازه ‌ترین گزارش خود از مرگ ۴۲ نفر دیگر در این کشور خبر داده است.
بیش از ۹۰ درصد موارد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا مربوط به شهر هوبی در چین است.
ویروس کرونا در ده کشور دیگر هم قربانی داشته که طبق آمار رسمی، در ایران بیش از ۵۰ نفر و در ایتالیا هم بیش از ۳۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
بیش از ۹۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان گزارش شده و شمار افراد مبتلا به این ویروس در سایر نقاط جهان در حال پیشی گرفتن از شمار افراد مبتلا در داخل چین است.

سازمان جهانی بهداشت جهانی گفته است بیشتر افراد مبتلا فقط علائم خفیف دارند و میزان مرگ و میر بین ۲ تا ۵ درصد است.

در مقایسه، متوسط مرگ و میر ناشی از آنفولانزای فصلی حدود ۰.۱ درصد است اما به دلیل شدت مسری بودن آن سالانه چهارصد هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.

سایر گونه‌های کروناویروس، مانند نشانگان تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)، میزان مرگ و میر بسیار بالاتری نسبت به کووید ۱۹ دارند.

با کاهش نرخ رشد ابتلا در چین، سایر نقاط جهان شاهد افزایش شدید عفونت‌ها بوده‌اند.

در ایتالیا که در اروپا بیشترین میزان ابتلا و مرگ را داشته، میزان ابتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت دو برابر شده است. در ایتالیا حداقل ۳۴ به خاطر ابتلا به ویروس جان خود را از دست داده و ۱۶۹۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. در بریتانیا ۳۶ مورد ابتلا به ویروس گزارش شده است.

در کره جنوبی ۴۷۶ مورد جدید ابتلا گزارش شده که این شمار مبتلایان را به ۴۲۱۲ نفر رسانده است. در این کشور ۲۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مقام‌های ایران می‌ گویند تعداد افراد مبتلا به ویروس در این کشور به ۹۷۸ نفر رسیده است. طبق آمار وزارت بهداشت ایران ۵۴ نفر تا کنون جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهایی مانند قطر، اکوادور، ارمنستان، لوکزامبورگ و جمهوری ایرلند هم از جمله کشورهایی هستند که اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده ‌اند.Skip to toolbar