محب: در سفرش به فاریاب از آغاز عملیات های نظامی در شمال خبر داد

29 Jan 2020

۹ دلو ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری چاپار، حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی، عبدالمتین بیک رئیس ارگانهای محلی باشماری از مقام های ملکی و نظامی کشور به ولایت فاریاب سفر نمودند.

هیئت بلند پایه حکومت مرکزی در فاریاب در نخستین دقایق سفر با مقام های ملکی و نظامی این ولایت جلسه فوق العاده امنیتی را تشکیل داد.

داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب در یک گردهمایی مردمی با باشنده‌گان ولسوالی های قیصار، المار، خواجه سبزپوش، پشتونکوت و بزرگان این ولایت پیرامون چالش های امنیتی مسیرسرک شاهراه نمبر یک و نمبر دو، آغاز کار بندهای آبگردان دهندره توجه مقام های ارشد دولت مرکزی را خواستار گردیدند.

عبدالمتین بیک رئیس ارگانهای محلی کشور باحمایت از اداره محلی فاریاب گفت: در جریان یک و نیم سال گذشته اصلاحات خوبی در راستای حکومتداری و وضعیت امنیتی رونما گردیده است.

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان از ساخته شدن یک برنامۀ کامل برای تأمین امنیت شمال خبر داده از باشنده‌گان فاریاب می‌خواهد که برای عملی شدن برنامۀ امنیتی حکومت همکاری کنند.

به گفتۀ او، بیشترین نیازمندی‌های مردم از راه‌های مواصلاتی شمال تأمین می‌شود، از این‌رو تمرکز دشمن بالای شمال افغانستان بیشتر است.

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی روز گذشته برای بررسی وضعیت امنیتی شمال به ولایت جوزجان سفر کرد. او در این سفر با جنرال عبدالرشید دوستم، معاون نخست ریاست جمهوری و برخی مقام‌ها این ولایت نیز دیدار کرده بود.Skip to toolbar