محب:در سفرش به شمال کشور علیه زورگویان و قانون شکنان با قاطعیت برخورد می شود

26 Jan 2020

۶ دلو ۱۳۹۸

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان امروز ۲۶ جنوری (ششم دلو) در جریان سفر به ولایت بلخ به مقام‌های امنیتی آن ولایت گفت که در برابر زورگویان و قانون شکنان با قاطعیت عمل کنند.

آقای محب گفت: “مسوولین ملکی و امنیتی مشترکاً در مطابقت به خواست‌های مردم فعالیت‌های خویش را در برابر تروریستان گسترش دهند.

دفتر آقای محب با نشر اعلامیه‌ای هدف سفر آقای محب را به ولایت بلخ ارزیابی وضعیت امنیتی ولایات شمال” خوانده است.

مشاور امنیتی ملی افغانستان گفته است که حکومت مرکزی به وضعیت امنیتی ولایات شمال و بهبود حکومتداری خوب توجه خاص دارد و به زودی در خصوص تشکیلات و تجهیزات، پیشرفت‌های لازم رونما خواهد شد.

این در حالی است که وزارت دفاع افغانستان امروز از راه اندازی عملیات نظامی و کشته شدن بیش از ۵۰ طالب در ۱۳ ولایت به شمول ولایت بلخ، خبر داده است. وزارت دفاع افغانستان گفته است که این عملیات در ۲۴ گذشته انجام شده است.

در همین حال، شماری از باشندگان ولایت بلخ ادعا دارند که در نتیجۀ حملات هوایی نیروهای افغان در بلخ، هفت غیرنظامیبه شمول زنان و کودکان در روستای بوکۀ آن ولایت کشته شده اند

صدها باشندۀ ولایت بلخ روز یکشنبه ۲۶ جنوری (ششم دلو) در یک تجمع اعتراضی، اجساد هفت نفر را که ادعا می‌شود در عملیات قوای افغان کشته شده اند، در یکی از چهارراه های ولسوالی بلخ گذاشته و خواهان مجازات عاملان این رویداد شده اند

معترضان هشدار داده اند که تا زمانی که به خواست‌های شان رسیدگی نشود، اجساد قربانیان را دفن نخواهند کرد.

وزارت دفاع گفته است که در این مورد تحقیقات همه جانبه صورت خواهد گرفتSkip to toolbar