افغانستان در آینده نزدیک عضویت ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها را می گیرد

12 Jan 2020

۲۲ جدی ۱۳۹۸

معاونیت دوم ریاست ‌جمهوری اعلام کرده است که افغانستان با پذیرفتن دعوت بریتانیا مبنی بر پیوستن افغانستان به «ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها»، به این ائتلاف می ‌پیوندد.

در اعلامیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده است که آلیسون بلیک،‌ سفیر بریتانیا در کابل امروز (یک ‌شنبه، ۲۲ جدی) در دیداری با سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری از افغانستان خواسته که به این ائتلاف بپیوندد.

به نقل از اعلامیه، سفیر بریتانیا در کابل گفته که قرار است این درخواست در آینده‌ی نزدیک نامه‌ای از سوی وزارت خارجه‌ی بریتانیا از طریق معاونیت دوم ریاست‌جمهوری به دولت افغانستان سپرده شود تا عضویت کشورا در این ائتلاف تأیید کند.

آقای دانش با استقبال از دعوت سفیر بریتانیا برای عضویت افغانستان در ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها گفته است که دولت افغانستان به دلایل مختلف آمادگی کامل دارد که عضواین ائتلاف شود.

آقای دانش همچنان آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها را محور اصلی آزادی و ارزش‌های دیگری، از جمله دموکراسی، حقوق شهروندی، انتخابات، حقوق بشر و برای انسانی خوانده است. در همین حال او از جامعه‌ی جهانی خواسته است که از آزادی رسانه‌ها و آزادی بیان در هر گونه توافق صلح حمایت کنند.

گفتنی است که ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها به ابتکار دولت‌های بریتانیا و کانادا ایجاد شده است. تا کنون چندین کشور جهان به این ائتلاف پیوسته‌‌اند.Skip to toolbar