۱۲ مهاجر در پی واژگون شدن یک قایق در بحیره مدیرانه جان باخته اند

11 Jan 2020

۲۱ جدی ۱۳۹۸

گارد ساحلی یونان گفته که ۱۲ مهاجر زمانی جانش‌ شان را از دست دادند که قایق حامل شان در بحیره مدیترانه غرق شد. مقام‌های یونانی گفته اند ۲۰ مهاجر دیگر را نجات داده اند.

در یک اعلامیه گارد ساحلی یونان آمده که “اکنون ۱۲ جسد پیدا شده اند. عملیات جستجو و نجات ادامه دارد.”

مقام‌های امنیتی یونان گفته اند که سه نفر از جمع ۲۰ مهاجری که نجات داده شده اند، توسط هلیکوپتر به بخش عاجل شفاخانه نزدیک محل رویداد منتقل شده اند.

تاهنوز هویت مهاجرانی که با این قایق سفر می‌کردند مشخص نشده است. گفته میشود که این قایق ۵۰ سرنشین داشته، از جزیره پاکسی حرکت کرده و ظاهراً به مقصد ایتالیا در حرکت بود.

اداره‌های دولتی یونان گفته اند که شش قایق نیروهای ساحلی و سه هلیکوپتر در ماموریت نجات این افراد شرکت دارند.

جسد یک زن و یک طفل در میان باقی مانده های چوب از این قایق پلاستیکی دیده می شود. فلاویو دی جیلاکومو، سخنگوی “سازمان بین المللی مهاجرت” آن را یک “حادثه غم انگیز” خوانده است.

در سال‌های اخیر هزاران مهاجر و پناهجو که با قایق‌های کوچک و پرازدحام تلاش می‌کردند از مدیترانه بگذرند، در آب غرق شده و جان داده اند.

اداره بین‌المللی مهاجرت گفته، تنها در جریان ماه جاری میلادی، ۲۲ مهاجر بر اثر واژگون شدن قایق‌ها در مدیترانه جان باخته و یا تاهنوز ناپدید اند. ۷۳ نفر دیگر در رویدادهای جداگانه از روزجمعه تا شنبه در جزیره‌های یونان از سوی نیروهای ساحلی این کشور نجات داده شده اند.

بیشترین مهاجران در سال ۲۰۱۹ از طریق یونان وارد سایر کشورهای اتحادیه اروپا شده اند. کمیسیاری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، ورود ۵۵ هزار تن را از طریق آب و بیش از ۱۴ هزار نفر دیگر را که از راه مرز ترکیه وارد یونان شده بوند، به ثبت رسانده است.Skip to toolbar