دستکم چهل غیر نظامی درحملۀ هوایی در هرات کشته وزخمی شدند

9 Jan 2020

۱۹ جدی ۱۳۹۸
منابع محلی در ولایت هرات روز پنج‌ شنبه (۱۹جدی) می‌گویند که در حملات طیارات بی‌ سرنشین نیروهای خارجی بر قرارگاۀ ملا ننگیالی، یک فرمانده برجستۀ شاخه انشعابی طالبان به رهبری، ملا رسول در ولسوالی شیندند هرات، به شمول ملا ننگیالی، چندین تن جان باختند و شماری هم زخم برداشته ‌اند.

به نقل از طلوع نیوز،شماری از کسانی که زخمیان را از محل رویداد به شفاخانه ولایتی هرات برده‌اند، شمار جان باخته‌‎ گان به شمول زنان و کودکان را بیش از چهل تن می ‌گویند، اما منابع رسمی این آمار را تأیید نکرده‌اند.

بر بنیاد گفته‌ های منابع محلی در شیندند، بیشتر قربانیان این حمله هوایی غیرنظامیان استند.

در همین حال، مسؤولان در شفاخانه حوزه‌یی هرات می ‌گویند که یک کشته و هفت زخمی از شیندند به این شفاخانه، انتقال یافته‌اند.

یک گواه رویداد می گوید که این رویداد روز گذشته در مرکز ولسوالی شیندند پس از آن رخ داد که چهار طیاره بدون سرنشین نیروهای خارجی چندید خانۀ به شمول قرارگاۀ ملا ننگیالی را، هدف قرار داد.

از سوی دیگر، نیروهای امریکایی درافغانستان از راه اندازی یک حملۀ هوایی بنا بر درخواست نیروهای امنیتی افغان، درشیندند، خبرداده‎اند.

سخنگوی نیروهای امریکایی درافغانستان می ‌گوید که این نیروها به درخواست نیروهای امنیتی افغانستان، “یک حملۀ هوایی دفاعی هماهنگ کننده را برای پشتیبانی از نیروهای افغان روز گذشته در شیندند،” انجام دادند.Skip to toolbar