هشدار دختر سلیمانی درمراسم تشییع جنازه پدرش به امریکا

6 Jan 2020

16 جدی 1398
جمعیت بزرگی در مراسم تشییع جنازه جنرال قاسم سلیمانی که در حمله هوایی امریکا در عراق کشته شد، در تهران گردهم آمدند. دختر قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه ایران، سربازان امریکایی مستقر در خاورمیانه را تهدید کرد.

سه روز بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای امریکایی در نزدیکی میدان هوایی بین ‌المللی بغداد، صدها هزار تن در مراسم تشییع جنازه او در تهران اشتراک کردند.

زینب سلیمانی، دختر این جنرال کشته شده ایرانی به تلویزیون دولتی ایران گفت: «خانواده‌های سربازان امریکایی مستقر در شرق میانه روزهای خود را در انتظار مرگ فرزندان شان سپری خواهند کرد.»

او هشدار داد که ایالات متحده امریکا و متحدش اسرائیل در واکنش به قتل سلیمانی با «روز سیاه» مواجه خواهند شد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر مذهبی ایران، امامت نماز میت را انجام داد و بر تابوت سلیمانی گریه کرد. حسن روحانی رئیس جمهور و اسماعیل قاآنی جانشین سلیمانی در کنار خامنه‌ای ایستاده بودند.

قاآنی، رئيس سپاه قدس پیش از شروع مراسم تشییع ‌جنازه به رادیوی دولتی ایران گفت: «ما وعده می‌دهیم که مسیر شهید سلیمانی را با عین نیرو ادامه بدهیم و تنها غرامت برای ما راندن امریکا از منطقه خواهد بود.»

هدف ایران برای بیرون راندن نیروهای امریکایی از منطقه روز یک شنبه از سوی عراق حمایت گردید و پارلمان این کشور فیصله کرد که سربازان امریکایی از کشور خارج شوند.

به گزارش تلویزیون دولتی ایران، اشتراک‌کنندگان این مراسم تابوت سلیمانی را حمل کرده و شعارهای «انتقام» و «مرگ بر امریکا» سر دادند.

تلویزیون دولتی ایران شمار اشتراک‌کنندگان این مراسم را «میلیون‌ها» نفر عنوان کرد، هرچند منابع خارجی نتوانسته اند صحت و ثقم آن را مشخص سازند.Skip to toolbar