غرامت 30 میلیونی؛ بارسا پول برای اخراج مربی ندارد

30 May 2021

۹جوزا۱۴۰۰

از جنوری 2020 بارسلونا بابت اخراج مربیان خود متحمل هزینه سنگینی شده است.
جنوری 2020  و پس از ناکامی در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا بود که ارنستو والورده با تصمیم جوزپ ماریا بارتومئو رئیس وقت بارسلونا اخراج شد و کیکه ستین جای او را گرفت. ستین نیز تنها شش ماه دوام آورد و پس از شکست 8-2 از بایرن در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اخراج شد.

بارسلونا به دلیل اخراج این دو مربی 14 میلیون یورو غرامت داده و باید 4 میلیون یورو نیز همچنان به ستین بدهد. این رقمی است که ستین مدعی است بارسا به وی بدهی دارد و شکایتی قضایی نیز ارائه داده است.

این روزها آینده رونالد کومان در بارسا نیز نامشخص است و او می تواند سومین مربی اخراجی بارسا در یک سال و نیم اخیر لقب بگیرد. اگر در نهایت این اتفاق رخ بدهد، بارسا باید 8 میلیون یورو دستمزد فصل بعد او به علاوه 4 میلیون یورو مبلغ کسر شده از دستمزد فصل قبل وی را پرداخت کند و به این ترتیب جمع مبالغی که باشگاه کاتالان بابت غرامت به سه مربی اخراجی خود پرداخت کرده، به 30 میلیون یورو افزایش خواهد یافت که در شرایط اقتصادی کنونی بارسا، ضرر و زیانی سنگین محسوب می شود.

این اهمیت تصمیم گیری در مورد سرمربی بعدی بارسا را بالاتر می برد. لاپورتا در صدد است تا اشتباه مدیر قبلی را تکرار نکند تا بعدها باشگاه متحمل هزینه ای سنگین برای اخراج مربی نشود.Skip to toolbar