فیرهای شادیانه در هرات، باعث زخمی شدن ۶ تن و واکنش‌های فعالین سیاسی و رسانه‌یی شد

18 Apr 2021

۲۹ حمل ۱۴۰۰

مقام های محلی در هرات، امروز( یک‌شنبه،۲۹حمل) از زخمی شدن شش تن بر اثر اصابت فیرهایی شادیانه در این ولایت خبر می‌دهند

محمدعارف جلالی، سرطبیب بیمارستان حوزوی هرات می‌گوید: شب گذشته بر اثر فیرهای شادیانه به‌مناسبت  ۲۹حمل، پیروز مجاهدین در ولایت هرات شش زخمی به‌شمول یک ۸ دختر ساله، و پنج مرد برجاگذاشت.

یونس رووفی، فعال و آگاه سیاسی و رسانه‌یی در یک واکنش جمعی حکومت محلی هرات را بی‌کفایت و بی صلاحیت خوانده، می‌گوید: این شهر بی‌صاحب است والی، فرمانده پولیس، و رئیس امنیت هم ظاهراً در خواب می‌باشند، که چنین شلیک‌های شادیانهٔ را افراد بی‌بندوبار آغاز کرده‌اند.

در این واکنش‌ها گفته‌اند؛ امشب آرامش را از تمام مردم گرفته‌اند، اوباشان و پولیس نظامی نیز با پیکا و ماشیندار فیر می‌کنند، شورای نظامی پس از دو ساعت خبرنامه پخش می‌کند، که این عمل را تقبیح نموده و حکومت محلی بعد از چندین ساعت از میان صدها تن دو تن را باز داشت نموده‌اند.

آگاهان رسانه‌یی شب گذشته گفتند: والی این ولایت باید از فردا صبح تمام پرسونل حوزه‌های شهر را تبدیل به ولسوالی‌ها و خط اول جنگ اعزام و پولیس ولسوالی‌ها را به شهر انتقال بدهند.

در آخر این واکنش‌ها جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی ولایت هرات می‌افزاید؛ به‌اتهام فیرهایی هوایی شب گذشته دو تن به‌خاطر برهم‌زدن آرامش خانواده‌ها باز داشت شده اند.Skip to toolbar