برای ۸۰ خانواده شهدا، زنان بیوه و بی بضاعت در پنج ولسوالی ده قلم مواد غذایی توزیع شد

18 Apr 2021

۲۹ حمل ۱۴۰۰

امروز ( یک‌شنبه،۲۹حمل) برای ۸۰ خانواده ورثه شهدا جنگها، زنان بیوه و بی بضاعت در شهر میمنه و پنج ولسوالی پشتونکوت، خواجه سبزپوش، شیرین تگاب، المار و قیصار ده قلم مواد غذایی شامل یک یک بوری آرد ۵۰ کیلویی، برنج، روغن، شکر، چای، خرما، آش مکرونی، روب، نمک و کچالو که نزدیک به ۵ هزار دالر ارزش داشت توزیع شد.

این مواد ها از سوی نازی علمی و هلال معصومی مقیم در ترکیه و یک جوان مساعدت گردیده بود با همکاری و همآهنگی قطب الدین کوهی رییس اتحادیه ملی ژورنالیستان فاریاب به مستحقین توزیع گردید.

قطب‌الدین کوهی می‌گوید کسانی که از کمک های امروزی مستفید شدند اکثرا زنانی هستند که شوهران و نان آوران شانرا در جریان جنگ های طرفین درگیر در ولسوالی ها از دست داده هر کدام از ۵ تا ۱۲ فرزند  یتم و عضو فامیل سرپرست ماندند در چند سال گذشته هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی آنان را یاد و چیزی کمک نکرده اند.

کوهی افزود که، کسانی که از ولسوالی ها برای دریافت مواد کمک شده در میمنه خواسته شده بودند کرایه رفت آمد شان نیز پرداخته گردیده است.

در این‌حال گل احمد لطفی، رئیس ارشاد حج و اوقاف فاریاب از کمک‌های بشردوستانهٔ سه تن  از افغان ها مقیم خارج از جمله یک فرد خیراخواه که نخواست نامش گرفته شود از کشور قزاقستان، و دو تن دیگر  به‌نام‌های نازیلا و حلال به نماینده‌گی از کشور ترکیه ابراز خرسندی وتشکری نموده گفت: خیرات و زکات در این ماه مبارک اهمیت و ارزش ویژه برخوردار می‌باشند.

سید زین الدین عابدی، مسوول جامعه مدنی فاریاب نیز در رابطه به توزیع ده قلم مواد غذایی به هریک خانواده در ماه مبارک رمضان از افغان های مقیم خارج اظهار سپاس نمود.

همچنان مستفید شونده گان مواد غذایی در فاریاب کمک های غذایی افراد خیرخواه با همگاهنگی قطب الدین کوهی تشکری نموده و از سایر افراد خیرخواه مقیم در خارج از کشور خواستار تداوم همچو کمک ها در آینده ها نیز شدند.Skip to toolbar