ریاست امور زنان فاریاب، روز جهانی زن را تجلیل کرد

11 Mar 2021

۲۱حوت۱۳۹۹

امروز پنج‌شنبه (۲۱ حوت) طی یک همایش از هشتم مارچ، روز جهانی همبستگی زنان در سالون ریاست امور زنان با حضور داشت نماینده مقام ولایت، روسای دوایر دولتی و غیر دولتی، اعضای جامعه مدنی، زنان و جوانان تجلیل به‌عمل آمد.

در آغاز پیام اصیله صافی سر پرست وزارت امور زنان کشور در بستۀ تصویر نشر و در ادامه ماریا نوری، رئیس امور زنان فاریاب در مورد فعالیت‌های این ریاست در بخش زنان و هم‌چنین پلان‌های اینده‌اش سخنرانی نموده، نقش زنان را در جامعه برازنده خواند.

در این همایش ماریا نوری، رئیس امور زنان در مورد قربانی‌ها و جان‌نثاری زنان سخن رامده چنین گفت: که زنان فاریاب قهرمان‌ترین زنان در افغانستان هستند. آنان همیشه در تمام عرصه‌ها خوب درخشیده‌اند.
وی در ادامۀ صحبت هایش افزود که در فاریاب اصلا مکان مناسب به‌خاطر تفریح وجود ندارد ام‌سال ما دو جریب زمین‌ را برای ایجاد  باغ زنانه به ارزش ۱۴ میلیون افغانی در نظر گرفته است.

سپس الحاج مولوی گل‌احمد لطفی، رئیس ارشاد حج و اوقاف فاریاب در مورد زنان و جایگاه آنان در دین مقدس اسلام  سخنرانی نمود و هم‌چنان رفتار زنان در اجتماع فعلی و حقوق شان در دین مقدس اسلام صحبت نمود، از مشکلات زنان در جامعۀ فعلی یاد کرده  روز جهانی زن را برای تمام زنان مسلمان تبریک گفت.

در جریان محفل حمیدالله عظیمی، سرپرست دفتر ولایتی کمیسون مستقل حقوق بشر فاریاب، ملاحت علمی آمر لیسه ستاره، نورالله عمری رئیس شهر سازی و بهاره رئیس شورای زنان ولسوالی قرمقول، هرکدام به‌نوبه خود در این مورد سخنرانی نمودند.

محفل با امضاء تفاهم نامۀ همکاری فی‌مابین موسسۀ تحصیلات عالی خصوصی رشاد و ریاست امور زنان در قسمت تخفیف ۲۰ تن و توزیع تحایف خاتمه یافت.Skip to toolbar