یک فرماندۀ محلی در سرپل عروس‌اش را کُشت

1 Mar 2021

۱۱ حوت ۱۳۹۹

چندی قبل یک فرمانده اربکی در ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل عروس و مادر عروس‌اش را به‌قتل رسانده و خودش از سوی حکومت محلی آزاد شده است.

تاش محمد، باشندۀ قریه تاتار ولسوالی گوسفندی ولایت‌ سرپل، ادعا  دارد که در ( ۷ فبروری ) مادر و خواهرش از سوی یک مرد به‌نام حاجی ملا بصیر فرمانده اربکی جمعیت اسلامی ولسوالی گوسفندی این ولایت با پسرش به‌نام فهیم به‌قتل رسیده است.

تاش محمد می‌افزاید: حاجی ملا بصیر بعد از سه روز زندان با ضمانت مردم این محل آزاد شده است.

وی گفت: این قاتل بازهم سلاح به‌دست گرفته، و برادر مقتول می‌هراسد که به بقیه اعضای خانواده‌اش آسیب نرسد.

برادر این مقتول می‌گوید: این قتل درحالی صورت می‌گیرد که خواهرش از سوی بصیر نام مورد خشونت قرار گرفته و می‌خواسته به‌خاطر شکایت به ارگان‌های امنیتی به سرپل برود که در مسیر شاه‌راه این ولسوالی به فرمان بصیر نام به‌قتل کشته می‌شود.

این شخص گفت که دلیل قتل خواهرش ثبت پروندۀ دادخواهی به ارگان‌های امنیتی بوده.

در این‌حال نبیلا حبیبی، رئیس امور زنان ولایت سرپل افزود: بیست دو روز قبل دو زن یکی به‌نام بی‌بی نسا ۵۰ ساله و دخترش فریده ۲۵ ساله، به فرمان خُسرش به‌نام حاجی عبدالبصیر یکی از زورمندان محلی این ولسوالی، به‌قتل رسیده است.

بانو حبیبی گفت، این دخترخانم همیشه مورد لت‌وکوب و خشونت خُسرش قرار داشت و از خانه بیرون و به مدیریت حقوق ولسوالی گوسفندی این ولایت مراجعه نموده بود که توسط خانوادۀ شوهرش کشته شد.

نبیلا حبیبی می‌افزاید: فریده سه سال قبل اردواج کرده بود و مادر یک فرزند یک‌ونیم نیز ساله بود و یک‌سال می‌شده درخانۀ مادرش بی‌سرنوشت به‌سر می‌برد.

رئیس امور زنان در سخنان‌اش اضافه نمود: به‌دلیل ناامنی‌ها، قاتل در مرکز سرپل انتقال نیافته؛ اما پدرش، عبدالبصیر از چنگ قانون آزاد شده است.

اما در این‌حال نورآغا فیضی، سخن‌گوی پولیس سرپل گفت: قاتلان این رویداد دستگیر و در زندان بسر می‌برند.

این درحالی‌ست که ماه قبل، روز یک‌شنبه به‌تاریخ ۱۹دلو دو خانم( مادر و دختر) از سوی یک فرمانده اربکی کشته، و خودش ازسوی حکومت محلی آزاد شده است و فعلا خانوادۀ وی ادعا نموده که باید این قضیه رسانه‌یی شده، قاتلان‌اش دستگیر و به پنجۀ قانون سپرده شوند.

گزارش: اصلیه احمدزیSkip to toolbar