با همایش بزرگ مردمی در فاریاب، از روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی تجلیل شد

27 Feb 2021

۹ حوت ۱۳۹۹

روز شنبه (۹حوت) جشن گرامی داشت از نهم حوت، روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با حضور داشت، داکتر نقیب‌الله فایق، والی فاریاب، فرمانده امنیه، فرمانده امنیت ملی، روسای دوایر دولتی و غیر دولتی، اعضای شورای ولایتی، فعالین مدنی، متنفذین، سربازان، و جوانان این ولایت، در صحن پارک شهرداری-رنگین کمان- ولایت فاریاب برگزار شد.

داکتر نقیب‌الله فایق، والی ولایت فاریاب در این محفل با ابراز تشکری از سربازان کشور گفت: در این روز ملی، نیروهای امنیتی و دفاعی از تمام ولایت‌های کشور حضور دارد و هر کندک نیروهای دفاعی و امنیتی در واقع یک افغانستان کوچک است و تبعیض و تعصب قومی، سمتی و زبانی میان این‌ها نیست.
والی فاریاب با اشاره به سیاسیون کشور گفت که آن‌ها اردوی کشور را سیاسی نسازند؛ چون اردو، ملی است و برای حفاظت از مردم و تمامیت ارضی می‌رزمند.

هم‌چنین داکتر نقیب‌الله فایق، والی فاریاب، با قدر دانی از قربانی‌ها وتلاش‌های نیروهای امنیتی برای تامین امنیت از جوانان خواست به چوکات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور شامل شوند تا سهم خود را به منظور تامین امنیت مردم وخانواده‌های شان ادا نمایند.
مولوی اسدالله جمالی، معاون حزب جمعیت افغانستان می‌گوید: سربازان کشور تنها نبوده و همه مردم قهرمان پرور این خاک با تمام وجود از سربازان خود حمایت می‌کنند و هیچ گروهی نمی‌تواند روحیۀ سربازان ما را تضعیف نماید.

دراین حال شماری از سخنرانان دیگر همایش تجلیل از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از تلاش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی در کشور تشکری نموده از مخالفان مسلح دولت خواستار پایان جنگ و تامین صلح گردیدند.

شایان ذکر است که این روز از طرف مردم فاریاب، با استقبال از ایثار و فداکاری‌های سربازان کشور به گونۀ گسترده در این شهر برگزار می‌شود.Skip to toolbar