بازار گرم گوشت و شیر خر در هند

24 Feb 2021

۶ حوت ۱۳۹۹

در نقاط مختلف ایالت اندهراپردیش هندوستان، غذاهایی که از گوشت و شیر خر پخته می‌شوند از محبوبیت خاصی برخوردار بوده، منجر به گرم شدن بازار گوشت و شیر خر در هند شده است.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های هندی، در استان‌های گودواری، کرشنا، گینتر و چندین استان دیگر غربی این کشور، خرها را ذبح کرده و گوشت آن را به‌فروش می‌رسانند در حالی که این عمل از سوی حکومت هند محدود و غیر قانونی می‌باشد.

آن‌هایی‌که از گوشت این حیوان استفاده می‌کنند به این باوراند که گوشت خر از خاصیت غذایی فراوان برخوردار است و به توان‌مند سازی بدن و قدرت شهوانی مفید می‌باشد.

این گوشت به دلیل غیر قانونی بودن ذبح حیوانات به‌ویژه حیواناتی‌که گوشت آن حرام محسوب می‌شود؛ خر خورهای هندی با مشکلاتی چون کم‌یابی و افزایش قیمت گوشت خر دست و پنچه نرم می‌کنند.

برای این‌که مردان هندی به قوت جنسی خود توجه کرده باشند تنها به خوردن گوشت خر اکتفا نکرده بل‌که به صورت گسترده به نوشیدن شیر این حیوان نیز پرداخته‌اند، در این حال گروه‌های خلاف‌کار هندی نیز با توجه به سود هنگفت به فروش گوشت و شیر خر پرداخته‌اند.

گرمی بازار گوشت این حیوان باعث انقراض نسل خر در اندهراپردیش شده است و با کم شدن خر در این ایالت از ایالت‌های راجستان، اترپردیش و تامل‌نادو به وارد کردن خر آغاز کرده‌اند.

در همین‌حال فعالین حقوق حیوانات در هند وارد عمل شده از حکومت مودی خواسته است که به این عمل غیر قانونی و ضد اخلاقی اقدام نموده پایان بخشد. (ان‌جی‌اوز) جهت تکمیل استاد تصاویر و نوارهای ویدیویی این جنایت را به دادستانی تحویل داده از حکومت خواهان اقدام عملی شده‌اند. این نهاد گفته است که اگر از این عمل جلوگیری نشود نژاد خر تنها در باغ‌ وحش‌ها باقی خواهد ماند.

از جانب دیگر پولیس هند هشدار داده است که عاملان این قضیه را به زندان می‌اندازد، هم‌چنین افزوده‌اند که گوشت خر برای تقویت جنسی سود ندارد و این شایعه دروغ است.

منبع: express news
مترجم: کیاSkip to toolbar