قتل جوان ۲۲ساله در بلخ، خشم ترکمن‌های این ولایت را برانگیخت

22 Feb 2021

۴ حوت ۱۳۹۹

منابع در شمال افغانستان، امروز( دوشنبه، ۴حوت) از قتل جوان ۲۲ساله و اعتراضات اقوام ترکمن در این ولایت خبر می‌دهند.

عبدالصمد حارث، رئیس شورای همبسته‌گی ترکمنان زون شمال به چاپار می‌گوید: شام روز گذشته ضیاوالله جوان ۲۲ ساله‌ی ترکمن، باشنده‌ی اصلی قریه‌ی صالح آباد ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز که سکونت فعلیاش شهر مزار شریف بوده از سوی افراد ناشناس به‌قتل رسیده است.

رئیس شورای همبسته‌گی ترکمنان زون شمال می‌افزاید: این جوان یگانه نان آور فامیل۹ نفره بوده، که در دکان نانوایی کار می کرد.

درین حال عادل‌شاه عادل سخن‌گوی پولیس بلخ به چاپار گفت: حوالی ساعت ۷ شام روزگذشته یک جوان ۲۲ ساله شاگرد نانوایی بوده، که در داخل دکان نانوایی خیبر نام در ساحه چهار سرکه سید آباد حوزه‌ی سوم امنیتی پولیس شهر مزار شریف به‌قتل رسیده است.

جزییات ارایه شده از سوی سخن‌گوی پولیس بلخ را، رئیس ترکمنان رد نموده می‌گوید، این جوان غریبکار با هیچ کس و گروهی خصومت شخصی نداشته است.

در این حال صبح امروز صدها تن از ترکمن‌ها در پیوند به قتل ضیا الله عبدال‌عزیز در پیشروی شفاخانه ملکی شهرمزار شریف تظاهرات کردند، که شعار این اعتراض کننده‌گان این بوده، که ( میثاقی امنیتی بدون قید و شرط تطبیق گردد) و ( قتلهای زنجیره‌یی را متوفق کنید) .

این درحالی‌ست ولایت بلخ یکی از ولایات شمال افغانستان می‌باشد، که افزایش ناامنی‌های اخیر این ولایت شاهد اعتراضات اقوام ترکمن در رابطه به ربوده شدن عبدالروف ۹ ساله تا هنوز به نتیجه‌ای نرسیده بود که قتل این جوان خشم مردم را برانگیخته است.

گزارش ــ اصلیه احمدزیSkip to toolbar