باز داشت عاملان حمله‌های راکتی بر مصلای مزاری و فرودگاه کابل

21 Feb 2021

۳ حوت ۱۳۹۹

چاپار: ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید که در نتیجه‌ی یک عملیات نیروهای ویژه‌ی این ریاست، یک هسته‌ی پنج نفری شبکه‌ی حقانی و گروه داعش در شهر کابل بازداشت شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی، ام‌روز (یک‌شنبه، سوم حوت) با پخش خبرنامه‌ای گفته است که اعضای این هسته‌ی شبکه‌ی حقانی و داعش از مربوطات ناحیه‌ی هفدهم شهر کابل بازداشت شده‌اند.

در خبرنامه از این افراد به نام‌های جاوید، احمدمرید،‌ روح‌الله، عبدالحفظ و عبدالجبار نام برده شده و آمده است که آنان وظیفه‌ی نگه‌داری، انتقال، جابه‌جایی، فعال‌سازی و پرتاب راکت بر مراسم سال‌یاد ترور عبدالعلی مزاری و فرودگاه‌های کابل و بگرام را داشته‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی هم‌چنان گفته که هسته‌های شهری دیگر گروه‌های تروریستی را شناسایی کرده است و به زودترین فرصت آنان را بازداشت یا هدف قرار می‌دهند.

در ۱۶ حوت سال ۱۳۹۷، مراسم سال‌یاد ترور عبدالعلی مزاری، شهید وحدت ملی افغانستان در شهر کابل هدف حمله‌های راکتی قرار گرفت. در این حمله‌ها، دست‌کم ۱۱ غیرنظامی کشته و ۹۵ تن دیگر زخمی شدند.

در ۱۶ حوت سال ۱۳۹۸ نیز در نتیجه‌ی تیراندازی مهاجمان مسلح بر مراسم بیست‌وپنجمین سال‌یاد ترور عبدالعلی مزاری در مربوطات حوزه‌ی ششم امنیتی شهر کابل، ۳۲ تن کشته و ۸۱ تن دیگر زخمی شدند.Skip to toolbar