پایتخت در بحران ناامنی؛ کشته و زخمی شدن ۷ تن در یک شبانه‌روزگذشته

17 Feb 2021

۲۹ دلو ۱۳۹۹

چاپار: منابع در کابل ام‌روز( چهارشنبه، ۲۹دلو) در بیست‌وچهار ساعت گذشته، از ترور، قتل و نا امنی در این ولایت خبر می‌دهند.

یک منبع امنیتی که نخواست نام‌اش گرفته شود، به چاپار می‌گوید: حوالی ساعت ۷:۰۰ صبح ام‌روز دو تن از کارمندان وزارت دفاع ملی به‌نام‌های دگروال عبدالقیوم زازی، آمر اوپراسیون، و پسرش فهیم، افسر ریاست اوپراسیون این وزارت توسط افراد ناشناس به‌وسیله‌ی سلاح گرم در حسین‌خیل ولسوالی بگرامی کابل ترور شده‌است و گفته می‌شود که این اشخاص به‌طرف وظیفه روان بودند.

در این‌حال فردوس فرامرز، سخن‌گوی پولیس کابل به‌چاپار می‌گوید: شب گذشته  سارقین در ساحه‌ی حسین‌خیل بگرامی سوار بر موتر مرسیدیس، راکبین موتر را به رگبار گلوله بستند که در نتیجه، یک تن کشته شده و دو تن دیگر زخمی شدند.

سخن‌گوی پولیس می‌افزاید: سارقین  اموال این راکبین نیز باخود برده‌اند و بررسی‌های پولیس در پیوند به این رویداد جریان دارد.

این درحالی‌ست که آقای فرامرز شب گذشته گفته بود که: حوالی ساعت ۰۵:۱۴ دقیقه‌ی عصر روزگذشته در مربوطات ناحیه هفتم ساحه پل‌حسن، یک‌عراده واسطه‌ی نوع لندکروزر مربوط به وزارت انکشاف دهات، هدف انفجار ماین قرار گرفت که در نتیجه دو تن از سرنشینان واسطه مجروح و به شفاخانه منتقل گردیدند و رویداد تحت بررسی تیم مشترک امنیتی قرار دارد.

باشنده‌گان کابل از افزایش ناامنی‌های اخیر این ولایت نگرانی نموده می‌گویند: پایتخت این کشور یکی از خونین تریم ولایات برای شهروندان است و همه روزه، ترورهای هدفمند، انتحاری، انفجار و سرقت‌های مسلحانه از مردم این ولایت قربانی می‌گیرد و دولت نیز در قسمت مهار این رویدادها ناکام مانده است.

گزارش ــ اصلیه احمدزیSkip to toolbar