خبرنگاران و فعالین مدنی  فاریاب حملات هدفمند برجان خبرنگاران را محکوم کردند

12 Feb 2021

۲۴ دلو ۱۳۹۹

خبرنگاران فاریاب پس از حمله برجان قطب الدین کوهی خبرنگار آژانس خبری پژواک و رئیس اتحادیه ملی ژورنالیستان فاریاب، این حمله را محکوم کردند.
فیروز غفوری مسوول کمیته مصئونیت خبرنگاران افغان در ولایت فاریاب با ابراز نگرانی از حملات هدفمند بر جان خبرنگاران گفت:  هدف از دادخواهی خبرنگاران پایان حملات هدفمند بر جان خبرنگاران می‌باشد.

مسوول کمیته مصئونیت خبرنگاران افغان در فاریاب افزود حکومت باید عاملین حملات هدفمند بر جان خبرنگاران به‌ویژه آقای کوهی را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد.

قطب الدین کوهی خبرنگار آژانس خبری پژواک می‌گویدکه شام روز گذشته هنگامی‌که می‌خواستم از وظیفه به طرف خانه بروم در جاده تریب جان بابا، شهر میمنه بالایم شلیک صورت گرفت ومهاجمان از ساحه فرار کردند.

در این حال الوغ بیگ غفوری معاون اتحادیه ژورنالستان فاریاب، سوی قصد آقای قطب الدین کوهی رئیس اتحادیه ملی ژورنالیستان فاریاب را محکوم نموده از گروه تروریستی خواست بر حملات همدفمند شان به جان خبرنگاران پایان بدهند.

علاوه الدین ایرکین خبرنگار محلی در فاریاب حملات همدفمند برجان خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی در کشور را نگران کننده خواند و از دولت خواستار تامین امنیت خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی گردید.

در این حال احمد جاوید بیدار سخن‌گوی والی  فاریاب می‌گوید شام روز گذشته مردان تفن‌گدار آقای قطب الدین کوهی، خبرنگار محلی را هدف قرار دادند واین عمل را تقبیح نموده علاوه کرد: دشمنان مردم افغانستان حالا می‌خواهند صدای آزادی بیان را خفه بسازند اما موفق نمی‌شوند و افزود اداره محلی ولایت درقسمت مصئونیت خبرنگاران جدی بوده واطمینان داد عاملین این قضیه ازطریق ارگانهای ذیربط شناسایی و به پنجه قانون سپرده می‌شوند که تحقیقات وتلاشها در پیوند به شناسایی عاملین رویداد از سوی نیروهای کشفی و امنیتی جریان دارد.

قطب الدین کوهی خبرنگار پژواک و رئیس اتحادیه ژورنالستان فاریاب چندی پیش می‌خواست از میمنه به مزار شریف برود که در ساحه ولسوالی قرمقول فاریاب توسط طالبان ربوده شده بود و پس از یک شب دوباره رها گردید.Skip to toolbar