پولیس فاریاب: طی یک سال اخیر ۶ عملیات پلان‌شده و ۷۴ عملیات پلان ناشده انجام داده‌ایم

30 Jan 2021

۱۱ دلو ۱۳۹۹

پولیس فاریاب در ۱۱ ماه اخیر ۸۰ عملیات در این ولایت راه اندازی کرده است.

جنرال غیب‌الله سادات قومندان امنیه ولایت فاریاب ام‌روز (شنبه، ۱۱ دلو) در برنامه حساب‌دهی دولت به ملت صحبت می‌کرد گفت: پولیس این ولایت در ۱۱ ماه اخیر ۶ عملیات مشترک پلان شده و ۷۴ عملیات غیر پلان شده انجام داده است که در این عملیات‌ها بیش از ۲۰۰ قریه در ولسوالی مختلف ولایت فاریاب از اوجود مخالفان دولت پاک سازی شده است هم‌چنان ده‌ها میل سلاح مختلف النوع و وسایط مخالفان دولت به دست نیرو‌های شامل عملیات افتاده است و ۲۰ پوسته گروه طالبان که در آنجا پلان‌های شان طراحی می‌شد از بین برده شده است.

هم‌چنان ۷۱۱ عملیات گروه طالبان به عقب زده شده و تلفات سنگینی به مخالفان دولت وارد شده است و ۳۶ تن شان نیز بازداشت شده‌اند.

به گفته آقای سادات پولیس ولایت فاریاب بیشتر روی شش بخش کار‌ کرده است اجرای عملیات‌ها، تنفیظ قانون، مبارزه با جرایم جنایی، مبارزه با مواد مخدر و  جلوگیری از حوادث ترافکی بوده است.

هم‌چنان قومندان امنیه ولایت فاریاب گفت گروه طالبان ۷ موتربم را به‌منظور هدف قرار دادن نیروهای امنیتی طراحی شده بود، پنچ  موتربم را پیش از رسیدن به هدف خنثی کرده‌اند اما؛ سه موتر آن انفجار کرده است که به افراد ملکی خسارات مالی و جانی وارد کرده است.

در بخش جرایم جنایی ۱۵۶ عملیات صورت گرفته است که در نتیجه ۴۵۶ نفر  به جرایم جنایی بازداشت شده اند.
در بخش مبارزه با مواد مخدر در ۱۱ ماه اخیر ۸۰ عملیات  صورت گرفته است که در نتیجه ۸۴ تن بازداشت و مقدار بیشتر از ۲۰ کیلو مواد مخدر مختلف به‌دست پولیس افتاده است. هم‌چنان ۴۰۲ لیتر‌ مشروبات الکلی داخلی و ۲۱۰ بوتل مشروبات الکلی خارجی کشف و ضبط شده است.

در بخش پولیس ترافیک کورس‌های راننده‌گی در این ولایت دایر گردیده است که  ۱۵۱۱ تن از این کورس‌ها سند فارغت به‌دست آورده‌اند.Skip to toolbar