نجات چهار ولسوالی فاریاب از خطر سقوط به‌دست طالبان

30 Jan 2021

شنبه، ۱۱دلو، ۱۳۹۹

برنامه‌ حساب‌دهی دولت به مردم، در ولایت فاریاب با حضور سران حکومت محلی، نیروهای امنیتی، روسای ادارات دولتی، اعضای شورای ولایتی، فعالین جامعه مدنی و باشنده‌گان ولایت فاریاب برگزار گردید.

دگروال انصاف‌الله دولت‌زی فرمانده لوای اول فاریاب  در برنامه‌ حساب‌دهی دولت به مردم، گفته است که در سال جاری ۷ موتر‌بم گروه طالبان، توسط نیروهای امنیتی از بین برده شده است.

به گفته فرمانده لوای اول فاریاب، از آغاز سال ۱۳۹۹ تااکنون، ۶ عملیات گسترده‌ی پلان شده با هماهنگی ارگان‌های امنیتی انجام یافته است که یکی از این عملیات‌ها در شاه راه نمبر ۱ در حال فعالیت بوده و ۷۴ عملیات پلان ناشده و کوتاه مدت جهت دفع حملات مخالفین دولت صورت گرفته است.

در جریان این عملیات‌ها ۶دیپوی مهمات و ۵۶ قرارگاه ثابت مخالفین تخریب شده و ۸ عراده وسایط، ۱۹ میل اسلحه مختلف‌النوع به دست نیروهای امنیتی افتاده و ۱۰۶ حلقه ماین خنثی گردیده است.

فرمانده لوای اول فاریاب هم‌چنان افزود: ۱ هزار ۴۸ تن از مخالفین دولت در سال جاری توسط نیروهای امنیتی و دفاعی کشته شده،۸۷۰ تن زخمی و ۱۶ تن دیگر اسیر شده اند.

دگروال انصاف‌الله دولت‌زی در جریان سخن‌رانی در برنامه حساب‌دهی دولت به مردم گفت: درسال جاری از سقوط چهار ولسوالی از جمله قیصار، المار، کوهستان و بلچراغ به‌دست مخالفین دولت جلوگیری شده است.Skip to toolbar