حادثه ترافیکی در شاه‌راه جوزجان ــ بلخ از مسافرین فاریاب قربانی گرفت

26 Jan 2021

۷ دلو ۱۳۹۹

مسوولان امنیتی ولایت بلخ ام‌روز( سه‌شنبه، ۷دلو ) از حادثه ترافیکی موتر حامل مسافرین ولایت فاریاب، در شاه‌راه جوزجان ــ بلخ این ولایت خبر می‌دهند.

عادل‌شاه عادل سخن‌گوی پولیس ولایت بلخ به چاپار می‌گوید: حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته در اثر تصادم یک عراده واسطه سرویس ۴۰۴ مسافر بری با یک عراده واسطه کوماز بار بری در ساحه مرزی ولسوالی چهار بولک ولایت بلخ و ولسوالی آقچه جوزجان حادثه نموده، در نتیجه یک مرد جان باخته و ۲۵ تن به‌شمول ۲۱ مرد ، ۳ زن و یک طفل زخمی گردیده است.

سخن‌گوی پولیس می‌افزاید؛ زخمیان این رویداد به شفاخانه صحت عامه بلخ غرض تداوی انتقال گردیده، و دلیل حادثه ناشی از بی احتیاطی راننده‌گان خوانده شده است.

اما مسوولان صحت عامه بلخ گفت، از شب گذشته که تابه‌حال آمار به ثبت رسیده، ۲۵ زخمی که پنج تن آنان وخیم بوده، ویک جان باخته در این شفاخانه انتقال یافته است.

در این حال شب گذشته شاهدان عینی به چاپار گفته بود، حوالی ساعت 9 شب موتر نوع 404 از فاریاب به کابل در حرکت بود، درمسیر شاه‌راه جوزجان ــ بلخ با یک نوع موتر تیلری تصادم نموده که درنتیجه 10 تن جان باخته و بیش از 20 تن زخمی شدند.

شاهدان عینی افزوده، تعداد جان باخته گان درمسیر این شاه‌راه برجا مانده و زخمیان این رویداد در ولایت بلخ انتقال یافته و موتر 404 کاملا تخریب شده است.

یک خانم قابله موتر مسافربری دیگری که شاهد صحنه بوده می‌گوید: ازدیاد زخمیان این رویداد روی سرک ها افتاده و به موترها جا نمیشده وتعداد زخمیان را در موتر مسافر بری آن‌ها انتقال داده است وتعدادی هم برجا مانده است.

وی گفت، هراس این رویداد آنقدر قوی بوده که حتا افراد واشخاص داخل موتر از بوی خون نمی‌توانستند در داخل این موتر بمانند.

این منبع افزود، مسافرین این موتر از بخش‌های مرکز و ولسوالی‌های فاریاب، به‌شمول دکانداران، و بزازان این ولایت گفته شده است.

گزارشگر ــ اصلیه احمدزیSkip to toolbar