هیئت گفت ‌وگو کننده، برای دور دوم مذاکرات به دوحه رفت

5 Jan 2021

۱۶ جدی ۱۳۹۹

هیئت گفت‌وگو کننده جمهوری اسلامی افغانستان بامداد روز سه‌شنبه برای آغاز دور دوم گفت‌وگو کنندهٔ صلح به دوحه، پایتخت قطر، سفر کردند.

این هیئت شام گذشته با کمیته رهبری شورای عالی مصالحه ملی دیدار کرد.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی، می‌گوید که در این نشست تأكيد شد كه این هیئت از حمایت قاطع دولت و ملت افغانستان برخوردار است و با کمال اطمینان به دور دوم گفت‌وگوهای صلح می‌روند.

آقای عبدالله می‌گوید که در این نشست خاطر نشان ساختيم كه پس از شروع دور دوم گفت‌وگوها کمیته‌ رهبری و تیم‌های تخنیکی جلسات منظم خواهند داشت تا در صورت نیاز برای هیئت گفت‌گو‌ کننده مشوره‌های سازنده و حمایتی ارایه کنند.

در همین حال زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان می گوید که انتظار دارد این دور گفت‌وگوها نتیجه قابل ملموس داشته باشد. او افزوده که به دیگر کشورهای منطقه نیز خواهد رفت.

آقای خلیل‌زاد در توییترش نگاشته‌است که هردو طرف گفت‌وگو کننده با مصالحه واقعی و توافق روی یک راه حل سیاسی در آینده نزدیک باید در راستای منافع مردم افغانستان عمل کنند.

دور نخست گفت‌وگوهای صلح ۹۳ روز به درازا کشید اکنون معلوم نیست که دور دوم گفت‌گوها چه مدت زمانی را دربر خواهد گرفت.Skip to toolbar