آغاز فعالیت‌های واحدهای عملیاتی نیروهای افغان در برابر طالبان

4 Jan 2021

۱۵ جدی ۱۳۹۹

مسعود اندرابی وزیرامور داخله ام‌روز( دوشنبه، ۱۵ جدی) از آغاز فعالیت‌های واحدهای عملیاتی در برابر طالبان خبر داد.

آقای اندرابی که به مجلس نماینده‌گان در باره اوضاع امنیتی توضیحات می‌داد گفت که این واحدهای تهاجمی عملیاتی متشکل از نیروهای ارتش، پولیس و امنیت ملی است و درهرجایی که از حضور و حمله‌های تهاجمی طالبان اطلاعات برسد، این نیروها در برابر آنان اقدام خواهند کرد.

به گفته آقای اندرابی، مرحله آزمایشی این واحدهای عملیاتی در فراه آغاز شده است و تا بهار شمار و فعالیت این واحدها از افزایش خواهد یافت.

آقای اندرابی همچنان از آماده‌گی طالبان برای راه اندازی یک جنگ تمام عیار در بهار آینده آماده گی می‌گیرند اما نیروهای دولتی نیز با آماده‌گی‌های کامل در برابرآنان عمل خواهند کرد.

او از نقش‌برآب شدن برنامه‌های طالبان برای گرفتن اراضی از جمله در جنوب کشور سخن گفت و افزود که در ولایت‌های هلمند و کندهار در حدود یک هزار تن از طالبان در ماه‌های اخیر کشته شده اند.

ازسوی دیگر وزیرامور داخله طالبان را درعقب قتل‌های هدفمندانه ازبهر ایجاد سروصدا دررسانه ها می داند.

در همین حال، احمد ضیا سراج رئیس عمومی امنیت ملی می‌گوید که طالبان به تعهدات شان به توافقنامه صلح (با امریکا) رسیده گی نکرده اند و به رابطه شان با گروه‌های تروریستی خارجی ادامه داده اند.

او گفت که با ایجاد این واحدها استفاده بهتر از توانایی‌های نیروهای امنیتی در برابر شورشیان صورت خواهد گرفت.Skip to toolbar