شیوع گونۀ جدید کرونا؛ متوقف شدن پروازها در بریتانیا

21 Dec 2020

۱ جدی ۱۳۹۹

در پی شیوع گونه جدید و مُسری‌تر ویروس کرونا در بریتانیا اکثریت کشورها پرواز خود را در این کشور متوقف کردند.

به نقل از گزارش یورو نیوز، دولت بریتانیا روز گذشته به نقل از مقامات بهداشتی این کشور اعلام کرد که نوع تازه‌ای از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده که سرعت واگیر آن ممکن است تا ۷۰ درصد بیشتر از نوع شناخته شدۀ این ویروس باشد.

پس از انتشار این خبر،‌ دولت بریتانیا که قصد داشت برای کریسمس قرنطینه را سبکتر کند، اعلام کرد قرنطیۀ سراسری در لندن و تمامی مناطق جنوبی این کشور باقی خواهند ماند.

از سوی دیگر مقامات کانادا اعلام کردند که از نیمه‌شب یکشنبه به‌مدت دست‌کم ۷۲ ساعت ورود مسافر از بریتانیا ممنوع است. در ۲۴ ساعت گذشته، کشورهای مختلفی از جمله فرانسه،‌ آلمان، ایتالیا، سویس،‌ بلژیک، هالند، ترکیه، آرژانتین،‌ چیلی و کلمبیا پرواز از بریتانیا به خاک خود را ممنوع کرده‌اند.

در خاورمیانه اسرائيل، کویت و همچنین ایران پرواز از بریتانیا به خاک خود را ممنوع کرده‌اند. عربستان سعودی کلیه پروازهای بین‌المللی به خاک خود را معلق کرده است.

ال‌سالوادور، سویس و اسرائيل، پرواز به آفریقای جنوبی را نیز ممنوع کرده‌اند، زیرا طبق برخی گزارش‌ها ویروس مُسری‌تر کرونا در این کشور نیز دیده شده است.

آلمان که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد خواستار تشکیل جلسۀ ویژۀ بحران در روز دوشنبه شد تا دربارۀ وضعیت تازۀ پیش آمده در بریتانیا تصمیم‌گیری شود.

این در حالیست که افغانستان در مواجه با موج دوم ویروس کرونا در این کشور آمار مبتلایان به این ویروس روز افزون بالا می‌رود و از سوی هم دولت افغانستان در پیوند به جلوگیری از این ویروس و بحران دیگر کرونا در کشور، تدابیر خاص نگرفته‌است.Skip to toolbar