صالح: آزمایشگاه‌های خصوصی در نتایج کرونا جعل می‌کنند

8 Dec 2020

۱۸قوس ۱۳۹۹

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری گفته است، که آزمایشگاه‌های صحی خصوصی درکابل که تست کرونا را انجام میدهند، نتایج جعلی ارایه میکنند، که این موضوع منجر به کاهش پروازهای خارجی شده است.

صالح امروز (سه شنبه، ۱۸ قوس) در یادداشتی که در صفحه فیسبوک خود نگاشته‌است، چنین بیان می‌کند «متاسفانه تعدادی از لابراتوارهای خصوصی در شهر کابل با ارایه نتایج جعلی برای مسافران پروازهای خارجی باعث شده که پروازهای افغانستان به شماری از شهرهای خارجی محدود شود.»

او می‌افزاید این موضوع، تصدیق لابراتوارهای افغانستان را فاقد اعتبار کرده‌است.

آقای صالح نوشته که «دو نفر از کسانی‌که تصدیق جعلی از لابراتوار را خریداری کرده بودند آدم‌های مشهور و میلیونر این خاک اند». او از این افراد نام نبرده‌است.

معاون نخست ریاست جمهوری در ادامۀ گفته‌های خویش می‌افزاید که جعل‌کاری آزمایشگاه‌های صحی در تست کرونا، ضربه بزرگ اقتصادی به صنعت هوانوردی کشور وارد کرده‌است.

وی افزوده که در سه ماه گذشته ۱۲۴ هزار مسافر از میدان هوایی کابل پرواز کرده؛ اما تصدیق‌های جعلی باعث می‌شود که تعداد مسافران کم شود.

آقای صالح که مسوولیت رسیدگی به امنیت کابل را بر عهده دارد می‌گوید، از آزمایشگاه‌های صحی، نظارت و «لابراتوار فاسد» شناسایی خواهد شد.

اما مقام‌های وزارت صحت عامه تاکنون به این اظهارت آقای صالح واکنشی نشان نداده‌اند.

چندی پیش مقام‌های ادارۀ هوانوردی کشور نیز گفته بودند که نتایج جعلی تست کرونای مسافران باعث لغو پروازها شده‌است.Skip to toolbar