انگشتری با ۱۲ هزار قطعه الماس؛ ریکارد جدید برای هند

6 Dec 2020

۱۶ قوس ۱۳۹۹

زرگر جوان هندی با جاسازی بیشترین تعداد الماس در یک انگشترریکارد جدیدی را رقم زد، وزن این انگشتر ۱۶۵ گرام بوده و در آن ۱۲۶۳۸ قطعه الماس با دقت زیاد جاسازی شده‌است.

نام این انگشتر را (طلای من؛ انگشتر الماس‌ها) گذاشته‌اند، دیزاین این انگشتر به شکل گل نیلوفر است. و به دلیل جابه‌جایی بیشترین قطعات الماس در این انگشتر ریکارد جهانی را به نام سازنده‌اش به ارمغان آورده‌است.

این شه‌کار را طراح ماهر ۲۵ سالۀ هندی به‌نام هریش  آماده کرده است، گفته می‌شود که برای آماده سازی این انگشتر چندین ماه زحمت و پشت‌کار متداوم را متقبل شده‌است.

هریش می‌گوید: من به این کار خود می‌بالم، چون روی طرح جابه‌جایی این همه الماس در یک انگشتر از دو سال به‌این‌سو می‌اندیشم، و در آن دوران در شهر سورت معروف به (شهر الماس هند) مشغول یادگیری هنر زرگری بودم.

او به رسانه‌ها گفته است که اصلآ قصد فروش این انگشتر را ندارد.

وزن این انگشتر ۱۶۵ گرام است و چنان دیزاین شده، که به راحتی بتوان در دست کرد. در قدم اول او می‌خواست این انگشتر را با ۱۰ هزار الماس بسازد؛ اما با دقت دوباره یک ‌سری تغییرات در دیزواین وارد کرد که در نتیجه موفق به جاسازی ۱۲۶۳۸ الماس در این انگشتر شد.

قابل یاد آوری است که پیش از این یک زرگر هندی با جابه‌جا کردن ۷۸۰۰ قطعه الماس ریکارد بیشترین الماس در یک انگشتر را به‌نام خود ثبت کرده بود.

منبع: express news

مترجم: عنبر کیاSkip to toolbar