مسافران ربوده ‌شدۀ میدان وردک رها شدند

1 Dec 2020

۱۱ قوس ۱۳۹۹

مقام ‌های محلی میدان وردک می‌‌گویند که شب گذشته تمامی غیرنظامیان ربوده شده در درۀ جلریز این ولایت رها شده و به خانواده‌های شان تحویل داده شدند.

محیب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان وردک امروز سه ‌شنبه (۱۱ قوس) گفت:  شماری از این افراد ملکی قبلاً آزاد شده بودند و ۱۱ نفر آنان حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته آزاد شده و صبح امروز به خانواده‌های شان تحویل داده شدند.

آقای شریف ‌زی افزود؛ که این مسافرین با میانجی‌گری‌ متنفذین و بزرگان محلی ولسوالی جلریز و بهسود ولایت میدان وردک رها شده‌اند.

پولیس این ولایت می ‌گوید؛ که این افراد را هفته گذشته جنگجویان طالبان، از مربوطات ولسوالی جلریز میدان وردک ربوده بودند که تمامی آنان باشندگان ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک هستند.

تا اکنون طالبان در این ‌باره به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند؛ اما پولیس میدان وردک تاکید کرد که بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که طالبان در ربودن این افراد دست داشته‌است.

حاجی احمد جعفری، یکی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک نیز گفت که تمام این مسافران از چنگ جنگجویان وابسته به گروه طالبان رها و به خانواده‌های شان سپرده شدند.

جلریز یکی از ولسوالی‌های نا امن میدان وردک است که در امتداد شاهراه نمبر۲ کابل – بامیان واقع شده است. مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که طالبان در ساحات مختلف این ولسوالی حضور گسترده و حتی پایگاه‌های نظامی دارند.Skip to toolbar