گرامیداشت از روز میلاد باسعادت حضرت محمد “ص” پیامبر اسلام در فاریاب

29 Oct 2020

۸ عقرب ۱۳۹۹

امروز از میلاد با سعادت پیامبر اسلام حضرت محمد “ص” با ختم های قرآنکریم و حضور داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب ، علمای دینی و مردم این ولایت در اداره ارشاد حج و اوقاف در شهر میمنه گرامیداشت به عمل آمد.

سخنرانان گرامیداشت از میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی “ص” در فاریاب به روح پاک حضرت محمد مصطفی “ص”جمله شهدا اسلام دعا کردند وازبارگان ایزد منان صلح وارامش و تامین امنیت را درسراسر کشور استدعا کردند.

انان درسخنرانی های شان تاکید داشتند که امت مسلمان باید روش پیامبراسلام را درهمه امور زنده گی خود عملی واخلاق آن حضرت را الگوی خود قراردهند .

به گفته آنان آنچه که مایه خوشنودی پيامبر گرامی اسلام را فراهم می ‌سازد؛ عمل کردن به سیرت و سنت آن بزرگوار است و تامين عدالت را يکى از مهمترين اهداف بعثت پيامبر اسلام خوانده گفتند که بيشترين مشکلات کنونى جامعه ناشى از نبود عدالت در جوامع بشری است .

ازسوی هم سخنرانان مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت محمد “ص” تاکید نموده اند که دین اسلام دین خیر و صلح است و جنگ در آن جا ندارد اما برخی از گروه ها با استفاده از نام اسلام بر ضد اسلام قرار دارند و می خواهند که تصویری غلط از اسلام را برملا سازند. درحالی که دردین سلام کشتار و جنگ هیچ جایی ندارد.

از میلاد نبی “ص” همه ساله در تمام کشورهای اسلامی وبخصوص درافغانستان با برگزاری ختم های قرآن کریم و خیرات ها بزرگداشت و از کارکرد ها و اخلاق نیکوی حضرت محمد ص یاد بود میشود تا مردم خود شان را بیشتر با آموزه های اسلام برابر سازند.

به اساس روایت ها حضرت محمد مصطفی “ص” آخرین پیامبران به تاریخ دوازدهم ربیع الاول سال 570 میلادی به دنیا آمد و در سال 632 میلادی به عمر 63 سالگی از جهان فانی رحلت کرد.

گزارش : فیروز ” غفوری”Skip to toolbar