تجلیل از روز ملی معلم در فاریاب

4 Oct 2020

۱۳ میزان ۱۳۹۹

 

همزمان با سایر ولایات کشور امروز از روز معلم با حضور مقام های ملکی ونظامی ، بزرگ قومی ،فعالان جامعه مدنی،زنان و جوانان در شهرمیمنه دریک همایش بزرگ تجلیل گردید.

عزت الله خوشبین رئیس معارف فاریاب که در همایش گرامیداشت از روز ملی معلم صحبت می کرد گفت نا امنی در ولسوالی های دور دست از چالش های اساسی معلمین و دانش آموزان می باشد.

همچنان رییس معارف فاریاب گفت: ۱۹۷ مکتب در این ولایت ساختمان ندارد و دانش آموزان در خانه های کرایی وفضای باز تحت پوشش برنامه های آموزشی قرار میگیرند.

دراین حال عبدالوهاب کوهی عضو شورای ولایتی فاریاب در همایش تجلیل از روز ملی معلم گفت دولت بخاطر ایجاد فضای مناسب آموزشی برای دانش آموزان مسولیت بزرگ را انجام بدهد.

ازسوی هم وی از اداره محلی و مرکزی خواست تا بزودی به مشکلات معارف رسیده گی صورت گیرد.همچنان بی توجهی در راستایی آغاز کار شهرک معلمین ،صندوق های کمکی وافزایش معاش معلمین همکاری توجه نماید.

سید زین الدین عابدی رئیس جامعه مدنی فاریاب گفت ؛ که فقیر ترین افراد جامعه معلمان و سربازان وطن هستند که با معاش اندک وظیفه اجرا می ‌کنند.

 با این همه داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب  از شهروندان خواست در رشد و حمایت از معلمان باید با معارف در راستای اصلاحات همکاری نمایند تا دانش آموزان معارف این ولایت در پروسه های ملی از جمله کانکور افتخارات بزرگ را کسب نمایند.

ازسوی هم والی فاریاب می گوید: اکنون فضای امن دراین ولایت دانش آموزان مساعد گردیده به ویژه دختران در شهرمیمنه می توانند به فکر آرام  حتی با بایسکل  به مکتب بروند.

 

روز معلم در کشور درحالی تجلیل گردید که پیش از این با شیوع ویروس کرونا دروازه  های مکاتب بروی دانش آموزان مسدود گردید بود  همچنان قرنطین باعث چالش های اقتصادی میان مردم و بخصوص برای معلمان گردیده است.Skip to toolbar