شمار قربانیان سیلاب‌ ها در افغانستان؛ به بیش از ۱۱۰ تن رسید

27 Aug 2020

۶ سنبله ۱۳۹۹

بر بنیاد گزارش‌ مقام‌های محلی، تاکنون بیش از ۱۱۰ تن در نتیجۀ سیلاب‌ها در بخش‌های مختلف کشور جان باخته‌اند و بیش از ۱۵۰ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

مقام‌های محلی ولایت پروان امروز (پنج شنبه، ۶ سنبله) می‌گویند که شمار جان باخته‌ گان سیلاب‌های سه‌شنبه شب در شهر چاریکار، مرکز این ولایت به ۸۵ تن افزایش یافته‌است و بیش از ۱۱۰ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

عملیات برای بیرون کشیدن جسدها از زیر آواره‌های سیلاب در پروان با چند ساعت تأخیر، از سرگرفته شده‌است.

درحالی که مقام‌های محلی گفته بودند که عملیات بیرون کشیدن جسدها را ساعت ۵ بامداد امروز آغاز می‌کنند، اما نزدیکان جان باخته‌گان گفتند که این عملیات با چندین ساعت تأخیر، آغاز شد.

به‌گفتۀ مقام‎ها، بیشتر قربانیان زنان و کودکان استند.

باشنده‌گان شهر چاریکار می‌گویند که سیلاب‌ها حوالی سه بامداد چهارشنبه آغاز شد که درنتیجۀ آن صدها خانه، آسیب دیدند.

از سویی هم، شایق شورش، سخنگوی پولیس کاپیسا می‌‌گوید که شب گذشته ۱۰ تن در نتیجۀ سرازیر شدن سیلاب‌‌ها در ولسوالی کوهبند این ولایت جان باخته‌‌اند و بیش از ده تن دیگر، زخم برداشته‌‌اند.

او افزود که در نتیجۀ سیلاب‌ها در ولسوالی حصۀ اول کوهستان، ولسوالی حصۀ دوم کوهستان، مرکز این ولایت و ولسوالی نجراب، پیش از هزاران جریب زمین و صدها باغ، از بین رفته‌است.

از سویی دیگر، منصور عنابی، سخنگوی والی پنجشیر می‌‌ گوید که در نتیجۀ سرازیر شدن سیلاب‌‌ها در سرتاسر این ولایت، تا کنون سه تن جان باخته‌‌اند.

همچنان، ۷ تن در نتیجۀ سرازیر شدن سیلاب‌ ها در ولسوالی‌های جلریز، چک، دایمیرداد و سید آباد ولایت میدان وردک جان باختند و ۵ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

در ولسوالی سروبی ولایت کابل نیز ۸ در نتیجۀ سیلاب‌ها جان باختند و ۱۴ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

در ولایت‌های نورستان و لوگر نیز از سیلاب‌ها گزارش شده‎است، اما تاکنون از تلفات و خسارات گزارشی در دست نیست.

شمار_قربانیان_سیلابها_درافغانستانSkip to toolbar