سرپرست بانک مرکزی به ندادن اطلاعات به رسانه‌ ها متهم شد

25 Aug 2020

۴ سنبله ۱۳۹۹
شماری از خبرنگاران، اجمل احمدی سرپرست بانک مرکزی را به ندادن اطلاعات به رسانه ها در باره کارهایش متهم می کنند.

چند تن از خبرنگاران در حساب های تویترشان نگاشته اند که اجمل احمدی، حتا حساب تویترش را به روی آنان بسته است.

پس از آن که در گزارشی، از سنجش روزانه امتیازات مالی اجمل احمدی سرپرست بانک مرکزی، سخن گفته شد و این موضوع در شبکه‌های اجتماعی سوژه گردید؛ شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی که بیشترشان خبرنگاران استند، شکایت دارند که اجمل احمدی حساب‌ تویترش را به‌روی آنان مسدود کرده است.

در این میان یک عضو کمیسیون دسترسی به اطلاعات هم چنین شکایتی دارد.

حمدالله ارباب، عضو کمیسیون دسترسی به اطلاعات، گفت: «حساب ‌دهی از اهداف اساسی حکومت است! این بدین معنی نیست که تو مردم را بلاک کنی! این خوب نیست و از دید قانون دسترسی به اطلاعات هم درست نیست.»

جاوید همیم کاکر، خبرنگار، گفت: «اجمل احمدی مامور دولت است و از مالیات مردم افغانستان، تنخواه می‌ گیرد. وی باید به انتقادات مردم پاسخ دهد و به آنان پاسخ‌ده باشد.»

در همین‌حال، شماری از خبرنگارانی که رویدادهای اقتصادی را در کشور دنبال می‌کنند، می‌گویند که اجمل احمدی در هر مقامی که کار کرده است، تمایلی به دادن اطلاعات به رسانه‌ها نداشته است.

محمد اسلم حجاب، خبرنگار، گفت: «پیش از این که سرپرست وزارت صنعت و تجارت بود و پیشتر هم که مشاور رییس‌جمهور در امور اقتصادی بود؛ این شخص اصلاً هیچ‌گاه به آزادی بیان در افغانستان احترام نداشته است.»

محمد علی طرحی، خبرنگار، گفت: «در بانک مرکزی، موضوعاتی چون برکناری چند کارمند ارشد بوده، خاموش‌شدن کمره‌های امنیتی این نهاد بوده و همین‌گونه اصلاحاتی را که آقای احمدی گفته بود در بخش صرافان، در بخش داد و ستد پولی که حواله‌ها باشد و بانک‌های خصوصی باشد، اجرأ می‌کند و این اصلاحات را می‌آورد، وقتی من در این مورد معلومات خواستم، متاسفانه معلومات در اختیار ما قرار داده نشده است.»

در این باره دیدگاهی از اجمل احمدی به دست نیامد و نزدیکان او هم به تماس‌ها و پُرسش‌های ما در این زمینه، پاسخی نگفتند.

سرپرست_بانک_مرکزی_به_ ندادن_اطلاعات_به_رسانه‌_ها_متهم_شدSkip to toolbar