همایش تجلیل از روز جهانی جوانان در فاریاب

14 Aug 2020

۲۴ اسد ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری چاپار، روز پنجشنه (۲۳ اسد۱۳۹۹) از روز جهانی جوانان با حضور مقامات محلی ، جوانان، بانوان، نماینده‌گان ادارات دولتی و خصوصی گرامی‌داشت به‌ عمل آمد.

راشد امان نماینده‌ی پیشین پارلمان جوانان گفت جوانان نیروی محرک و تغیر آورنده‌ی جامعه هستند، اگر جوانان فعالیت نداشته باشند جامعه شاهد یک عقب‌ گرد می شود.

بانو آزیتا صالح دانش‌‌ آموز حقوق بشر و سیاست دانشگاه امریکایی آسیای میانه در سخنرانی اش گفت:بانوان جوان سهم اساسی را در جامعه ایفا می نمایند و از دولت افغانستان خواهان ایجاد فرصت‌ها و مشارکت های مهم در سهم‌ بندی امورات دولتی می باشند.

بانو آزیتا افزود: قشر آسیب‌ پذیر و متضرر جامعه جوانان هستند و بیشترین قربانی را در جنگ های اخیر جوانان متحمل شده اند.

رحمت‌الله ادیب دانش‌ آموز حقوق و علوم سیاسی، می گوید: جوانان فاریاب از سهم بندی در بورسیه های تحصیلی راضی نیستند، بورسیه های تحصیلی برای سیاحت سردمداران استفاده می‌ شود، نه برای تحصیل جوانان.

آقای ادیب همچنان افزود:جوانان با نبود کار و اشتغال‌ زایی مواجه هستند. بیکاری و فقر باعث

سفرهای پُرخطر جوانان در کشور های خارجی شده است.

ازسوی هم در یک بخش همایش تجلیل از جهانی جوانان پیام ویدیویی محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور پخش گردید که در آن چنین بیان داشت جوانان یک آدرس مشخص برای رفع مشکلات شان داشته باشند.

رییس جمهور گفت: معینیت جوانان را به دفتر ریاست جمهوری انتقال می‌ دهم تا جوانان بتوانند به‌ طور مستقیم با من ملاقات نموده و مشکلات شان را در میان بگذارند.

همچنان رییس جمهور گفت : قرار شورای عالی جوانان از ۳۴ ولایت در کابل ایجاد گردد که تا جوانان بتوانند یک آدرس مشخص داشته باشند.

در این حال داکتر نقیب‌الله فایق والی ولایت فاریاب در همایش تجلیل از روز جهانی جوانان بر اتحاد و هم‌ بسته‌گی تاکید کرده گفت :نقش جوانان در امورات دولتی در فاریاب رو به افزایش است و در چند سال آینده تمام امورات ادارات در این ولایت به جوانان سپرده خواهد شد.

والی فاریاب افزود: فشار بیشتر جامعه بالای جوانان است از جمله بیکاری، فقر و بیسوادی جوانان را به چالش کشانده است و راه بیرون رفت از این بن‌ب ست ها اتحاد و اتفاق میان جوانان است.

همچنان در پایان همایش تجلیل از روزجهانی جوانان در فاریاب تیم ملی تیار یک پارچه تمثیل در رابطه به مهاجرت های غیرقانونی جوانان به کشورهای خارجی ، تیم ترانه رشاد یک پارچه ترانه میهنی و ورزشکاران نمایش ورزشی اجرا کردند.Skip to toolbar