۱۰ عضو گروه طالبان در فاریاب به دولت پیوستند

11 Aug 2020

۲۱ اسد ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری چاپار، در آستانه آغاز مذاکرات صلح میان افغان ها منابع امنیتی در فاریاب از پیوستن یک گروپ ۱۰ نفری طالبان به پروسه صلح در این ولایت خبر می ‌دهند .

داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب پیوستن این گروپ ۱۰ نفری طالبان را یک گام خوب برای باورمندی آنان به صلح عنوان نمود.

والی فاریاب به افراد یکجا شده به دولت گفت : تمام امکانات از طریق دولت برای آنها فراهم می گردد و زمینه آموزش و پرورش برای اطفال افراد طالبان و نیز  امنیت شان توسط نیروهای امنیتی گرفته می شود و اگر خواسته باشند در چوکات نیروهای امنیتی شامل می گردند تا در قریه خود شان رفته تامین امنیت نمایند.

ازسوی هم دریک خبر نامه ریاست امنیت ملی فاریاب آمده است ملا سید عزت الله مشهور به مبارز باشنده ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب از ۵ سال بدینسو عضویت گروه طالبان را داشت که امروز با ۹ عضو دیگر طالبان به دولت پیوسته است.

همچنان در این خبرنامه ذکر شده است که این گروپ ۱۰ نفری طالبان همواره بالای پوسته های امنیتی و قطارهای اکمالاتی در مسیر شاهراه نمبر یک حملات مسلحانه را انجام میدادند.

خبرنامه می افزاید: این افراد مقداری سلاح وتجهیزات نظامی از جمله ۷ قبضه راکت انداز آر، پی جی ٫ و ۷ میل سلاح کلاشینکوف ٫ ۱۰ میل سلاح کمری نوع بریتا و یک میل نارنجک  و همچنان ۸ فیر مرمی راکت انداز  و ۸ صوب پرتله کلاشینکوف دو پایه مخابره تاکی واکی و دو پایه دوربین را باخود آورده اند.

۱۰ عضو_گروه_طالبان_در_فاریاب_به_دولت_پیوستندSkip to toolbar