انتخاب ۱۲ بانو به تیم ملی دوچرخه سواری پس از پایان رقابت های تور بامیان

7 Aug 2020

۱۷ اسد ۱۳۹۹
رقابت‌های‌ دو روزۀ دوچرخه ‌سواری برای انتخاب اعضای تیم ملی بانوان دوچرخه‌سوار کشور با انتخاب ۱۲ بانو در بامیان پایان یافت.

در این رقابت‌ها ۴۷ بانوی دوچرخه‌سوار از ولایت‌‌های کابل، بلخ، دایکندی، غزنی، فاریاب و بامیان شرکت کرده بودند.

به نقل از سلام وطندار، فضل‌احمد فضلی، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری افغانستان می‌گوید، از این میان ۱۲ بانو عضویت تیم ملی دوچرخه‌سواری را به دست آورده‌اند.

زهرا رضایی، افسانه نوروزی، یلدیز هاشمی، ریحانه، آرزو، شهربانو، رخسار حبیب‌زی، فریبا هاشمی، نجلا، سحر سادات، نرگس حکیمی و نوریه از ولایت‌های بامیان، فاریاب و کابل به ترتیب مقام‌های نخست تا دوازدهم رقابت‌های دو روزۀ دوچرخه‌سواری «تور بامیان» را کسب کرده‌اند.

زهرا رضایی، از ولایت بامیان که مقام نخست این رقابت‌ها را به دست آورده است، می‌گوید که تلاش دارد تا در رقابت‌های دوچرخه‌سواری در بیرون از کشور اشتراک کند.

افسانه نوروزی از کابل و یولدوز هاشمی از فاریاب که مقام ‌های دوم و سوم این رقابت‌ها را به دست آورده‌اند می‌ گویند: «به طالبان باج نمی‌دهیم». این دو ورزشکار می ‌خواهند از طریق دوچرخه‌ سواری برای برابری حقوق زن و مرد در کشور دادخواهی کنند.

نرگس حکیمی، یکی از ورزشکاران کابل که با کودک خرد سالش در این رقابت‌ها‌ حضور یافته بود نیز عضویت تیم ملی بانوان دوچرخه ‌سوار را به دست آورده است.

برگزار کننده‌گان رقابت‌های‌ دوچرخه‌سواری «تور بامیان» هدف از راه‌اندازی این رقابت‌ها را تشویق بانوان به این رشتۀ ورزشی عنوان می‌کنند.

بانوان دوچرخه‌ سوار در روز نخست این رقابت‌ها‌، فاصلۀ ۳۵ کیلومتری را از ساحۀ سبزآب «درۀ کالو» تا مرکز شهر بامیان و در روز دوم از «چوک الکین» تا دو راهی پارک ملی بندامیر ۵۰ کیلومتر را رکاب زدند.

انتخاب_۱۲_بانو_به_تیم_ملی_دو_چرخه_سواری_پس_از_پایان_رقابت_های_تور_بامیانSkip to toolbar