حمله افراد ملکی بالای یک زندان طالبان در تخار

4 Aug 2020

۱۴ اسد ۱۹۹

مقام ‌های محلی در ولایت تخار می ‌گویند شب گذشته دوشنبه (۱۳ اسد) شماری از مردم ولسوالی خواجه غار این ولایت، به یک زندان طالبان در منطقه دارالعلوم این ولسوالی یورش بردند که “به دلیل تیراندازی افراد طالبان چهار نفر کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.”

به نقل از بی بی سی ، محمد عمر، ولسوال خواجه غار گفته است مردم خواستار تحویل‌ دهی اعضای گروه طالبان بودند که متهم به تجاوز به دختری در این ولایت هستند و در این زندان گروه طالبان نگهداری می ‌شدند.

منابع محلی نیز گفته‌اند که اکنون شمار افراد تجمع کننده در حال افزایش است و شماری از جنگجویان گروه طالبان نیز به دست مردم اسیر شده ‌اند.

به گفته منابع محلی، طالبان روز گذشته اعلام کرده بودند که این سه متهم را به ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز منتقل کنند که مردم محل با انتقال آنان مخالفت کرده و خواستار تحویل متهمان به مردم محل شدند که این کار منجر به درگیری میان افراد طالبان و مردم محل شد. آنان می ‌گویند که سه نفر از مردم محل کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.

مقام‌ های محلی تخار و مسئولان کمیسیون حقوق بشر افغانستان در شمال ‌شرق این کشور تایید کرده بودند که “مردان مسلح” دو دختر نوجوان را در ولسوالی “خواجه غار” این ولایت از خانه ‌شان بیرون برده و یکی آنها را “مورد تجاوزگروهی” قرار داده‌اند.

ولسوال خواجه غار گفته بود که این حادثه در منطقه تحت کنترل طالبان رخ‌داده و او مدعی بود که این افراد “وابسته به گروه طالبان” هستند.

ولسوال خواجه غار گفته بود که “سه مرد مسلح طالبان در ولسوالی خواجه غار وارد یک منزل شده، دو دختر نوجوان را ازخانه بیرون کرده و بر یکی از آنها تجاوز گروهی کرده‌اند. ”

این دختران ۱۴ و ۱۶ ساله اعلام شده بودند.

درهمین حال گروه طالبان این رویداد را تائید کرده بودند ولی گفته بودند که مرتکبان این حادثه از اعضا گروه طالبان نیستند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان پیش از این گفته بود که آنها عاملان این قضیه را بازداشت کرده‌اند و پس از تحقیق آنها را محاکمه خواهند کرد.

طالبان درباره حادثه امروز تاکنون ابراز نظر نکرده‌ و سخنگوی این گروه گفته که موضوع را بررسی می ‌کند.

حمله_افراد_ملکی_بالای_یک_زندان_طالبان_در_تخارSkip to toolbar