ثبت ۵۸۲ واقعه جدید کرونا درافغانستان؛ محدویت‌ ها تا سه ماه دیگر تمدید شدند

6 Jun 2020

۱۷ جوزا۱۳۹۹

همزمان با افزایش روز افزون شمار مبتلایان به بیماری کوویدنزده در کشور حکومت در طرح تازه‌یی، بخشی از محدودیت را دوباره تمدید کرد و نیز محدودیت‌های تازه‌ دیگر را روی دست گرفته‌است.

در طرح تازۀ حکومت رعایت توصیه‌ های صحی الزامی گفته شده‌است و نیز آمده‌است که تمامی نهادهای آموزشی و تحصیلی، رستورانت‌ها، پارک‌های تفریحی، تالارهای عروسی و ورزشگاه‌ها در کشور برای سه ماه دیگر بسته خواهند بود.

بربنیاد این طرح، برگزاری مراسم و گردهمایی‌های بزرگ، رفت‌وآمد بس‌ها در شهرها نیز ممنوع خواهد بود.

پوشیدن ماسک در مکان‌های عمومی، رعایت فاصله دو متری، جلوگیری از تجمعات بیش از ده نفر، جلوگیری از بیرون شدن افراد کهن سال از خانه، ضد عفونی کردن محیط‌های کاری و فراهم ساختن وسایل بهداشتی برای کارمندان و کارگران در جریان کار و همچنان رعایت زمان کاری در نهادهای دولتی موارد استند که در این طرح الزامی گفته شده‌است.

این در حالی است که از میان ۷۶۰ نمونه مشکوک ویروس کرونا در یازده ولایت کشور که در یک شبانه روز گذشته آزمایش شده‌اند، ۵۸۲ نمونۀ آن مثبت تشخیص شده‌اند. در این مدت ۱۸ بیمار جان باخته و ۶۸ بیمار هم بهبود یافته‌اند.

بربنیاد آمارهای وزارت صحت‌عامه تاکنون ۱۹ هزار۵۵۱ رویداد مثبت ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده‌اند. از این میان ۱۸۳۰ بیمار بهبود یافته و ۳۲۷ بیمار هم جان باخته‌اند.

ثبت-۵۸۲-واقعه-جدید-کرونا-در-افغانستان-محدویت‌-ها-تا-سه-ماه-دیگر-تمدید-ششSkip to toolbar