والی قندهار به ویروس کرونا مبتلا شد

9 May 2020

20 ثور1399
حیات الله حیات، والی قندهار به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و در حال حاضر در قرنطین به سر می ‌برد.

آقای حیات روز شنبه (۲۰ ثور) گفت که از چندین روز به این‌ سو اعراض و علایم شبیه بیماری این ویروس را داشته که دیروز آزمایش صحی آن مثبت شناسایی شده است.

به گفته آقای حیات در حال حاضر در حرم سرای مقام ولایت در قرنطین است و از همین محل به کارهایش ادامه می ‌دهد.

به گفته مقام‌ها در این ولایت از نزد چندین تن دیگر به شمول کارمندان اداری مقام ولایت، سکرتر، محافظین، و رانندگان آقای حیات نمونۀ‌گیری شده و برای آزمایش به شفاخانه تشخیص بیماری کووید۱۹ در این ولایت سپرده شده است.

بهیر احمد احمدی، سخنگوی والی قندهار گفت: “کسانی که با والی این ولایت از نزدیک در تماس بودند، شمار شان به بیشتر از ۱۰ نفر می ‌رسد که در حال حاضر منتظر نتیجۀ آنان استیم.”

به گفته آقای احمدی برای جلوگیری از گسترش این بیماری محدویت‌های را در مقام ولایت قندهار وضع کرده و از رفت و آمد بیشتر مردم جلوگیری خواهد شد.

سخنگوی والی قندهار افزود که قرار است آقای حیات مشکلات مراجعین را از طریق کنفرانس ویدیوی تا زمان صحت ‌یاب شدن‌اش رسیدگی کند.

همزمان با گسترش کروناویروس، این دومین مقام حکومت افغانستان که به بیماری کووید۱۹ متبلا شده است.

این در حالی است که روز پنجشنبه هفته گذشته وزارت صحت افغانستان از متبلاشدن فیروزالدین فیروز، وزیر صحت این کشور خبر داده بود.

به گفته این وزارت وضعیت صحی آقای فیروز رو به بهبود است و در حال حاضر در قرنطین خانگی به سر می ‌برد.

بر اساس آخرین آمار، شمار مبتلایان کروناویروس در افغانستان به ۳۷۷۸ و مرگ و میر ناشی از آن به ۱۰۹ نفر رسیده است.Skip to toolbar